Більшість пацієнтів на час лікування раку вважають за краще відмовитися від роботи або перейти на більш щадний режим, наприклад, розв’язувати робочі питання дистанційно або делегувати більшість своїх повноважень, залишивши для себе лише якийсь мінімум.
Зниження робочого навантаження або повна відмова від нього потрібні, щоб не перевантажувати ваш організм і дати можливість зосередитися на терапії та мати достатньо часу для відпочинку. Але коли пацієнт переходить у стадію ремісії, часто виникає низка запитань: як правильно повернутися в робочий режим, коли виходити на роботу, як розподіляти навантаження.
Ці питання актуальні для багатьох пацієнтів, а відповіді на них можуть допомогти плавно відновити ваш звичний ритм життя.
Рекомендації щодо процесу повернення на роботу після лікування раку
Плануйте повернення разом зі своїм лікарем:
- Поговоріть з лікарем, перш ніж повернутися на роботу, особливо якщо є потреба оцінити, чи можете ви виконувати свої звичайні завдання. Ваш доктор може направити вас до фізіотерапевта або фахівця з реабілітації, перш ніж ви повернетеся на роботу.
- Заздалегідь перевірте свій план відвідування лікаря, щоб спланувати дії і звести до мінімуму збої в робочому графіку.
Узгодьте повернення з вашим роботодавцем:
- Підтримуйте регулярний контакт зі своїми колегами та керівником, щоб бути на зв’язку і в курсі подій на вашому робочому місці.
- Заздалегідь повідомте роботодавцю про свої плани повернутися на роботу. Відкрито поговоріть про свої побоювання і будь-які коригування, які можуть знадобитися, і узгодьте можливий план повернення до роботи.
- Починайте з низького рівня навантаження, просувайтеся повільно. Щоб зменшити стрес, спочатку розгляньте такі варіанти, як гнучкий графік, робота неповний день, робота вдома або навіть тимчасову посаду, щоб повернути собі імпульс, перш ніж поступово нарощувати робочий час.
Приготуйтеся до повернення на роботу:
- У разі потреби відвідуйте майстер-класи або семінари, щоб освіжити свої навички та знання.
- Практикуйте звички здорового способу життя, як-от фізичні вправи, правильне харчування, щоб поліпшити загальний стан здоров’я і підтримувати рівень енергії.
Боротьба з втомою на роботі:
- Реорганізуйте свій робочий простір так, щоб він був зручнішим і все було легко доступним.
- Плануйте зустрічі залежно від того, коли у вас більше енергії. Враховуйте також можливі побічні ефекти від прийому ваших медикаментів.
- Робіть регулярні перерви та здорові перекуси протягом дня, щоб поповнити запаси енергії.
- Делегуйте інші обов’язки (наприклад, хатню роботу), щоб у вас було більше часу для відпочинку та збереження енергії для роботи.
- Не чекайте, що ваш рівень енергії залишиться таким, як і раніше. Це нормально – швидше втомлюватися, особливо на початку.
- Не перенапружуйтеся. Зверніться по допомогу, якщо ви не можете впоратися з важкими завданнями.
Концентрація на роботі:
- Плануйте свою роботу. Складіть щоденний список справ і розставте пріоритети. Розбивайте великі завдання на більш дрібні та виконуйте їх частинами.
- Виділіть для своїх речей на роботі спеціальне місце, щоб вам було легко їх знайти.
- Переконайтеся, що ви спите достатньо.
- Не працюйте в режимі багатозадачності. Зосередьтеся на чомусь одному.
Боротьба зі стресом на роботі:
- Будьте відкриті зі своїм керівником. Повідомте йому, якщо ви не в змозі впоратися з робочими обов’язками.
- Враховуйте свої робочі вимоги. Попросіть змінити обов’язки, якщо ваша робота занадто вимоглива.
- Не перевантажуйте себе більшою кількістю роботи, ніж ви можете виконати. Навчіться говорити ні.
- Не очікуйте занадто багато і занадто швидко. Будьте терплячі до себе і не завищуйте свої очікування.
Ці рекомендації були надані фахівцями Лікарні ізраїльської онкології LISOD. Дізнатися більш детальну інформацію про відновлення після протипухлинної терапії та повернення до звичного способу життя, ви можете, записавшись на прийом.