Мінкультури звернувся до Фонду держмайна з проханням передати Гостиний двір на баланс міністерства

Гостинний двір

Міністерство культури та інформаційної політики звернулося до Фонду державного майна з проханням передати Гостиний двір у Києві до сфери управління міністерства, повідомив голова відомства Олександр Ткаченко в телеграмі.

«Задля збереження об’єкту просимо прийняти виважене державницьке рішення міською владою і безпосередньо від очільника столиці Віталія Кличка та погодити таку передачу Гостиного двору від Фонду Держмайна до сфери управління міністерства. Оскільки пам’ятка наразі має статус місцевої, саме КМДА як орган охорони спадщини місцевого рівня має ці повноваження», – пише Ткаченко.

Він розповів, що під час перемовин з громадськістю та активістами було ухвалене рішення про реалізацію Музею сучасного мистецтва у межах більш мобільного приміщення.

«Позиція МКІП – змінити статус пам’ятки з місцевого значення на національний, але це можливо тільки за співпраці міста та держави. Ми до цього відкриті. Міністерство запропонувало місту реальний шанс врятувати Гостиний двір. Тож КМДА не треба зволікати і почати діяти на користь містян та гостей столиці», – заявив Ткаченко.

Гостиний двір – будівля, зведена на початку 19-го століття на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.

У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах. У лютому 2018 року Київський апеляційний господарський суд зобов’язав повернути будівлю державі. Наступного року юридичним власником будівлі став Фонд державного майна України.

11 лютого 2021 року Київська міська рада звернулася до уряду із закликом передати Гостиний двір у комунальну власність територіальної громади столиці.

Раніше ми повідомляли, що на Шулявці впала зупинка громадського транспорту. 

Next Post

У Києві старшокласник на уроці розпорошив газовий балончик - евакуювали всю школу

Вт Бер 2 , 2021
У Києві старшокласник в школі розпорошив газовий балончик, після чого всіх учнів евакуювали. Про це пише  “Київ Оперативний”. Інцидент стався в школі №290 сьогодні, 2 березня. “Приблизно о 12:40 в школі №290 під час п’ятого уроку всіх дітей вивели на вулицю по тривозі. Причиною став газовий балончик, яким один із […]
школа

Можливо ви пропустили?