Хомчак пояснив, чому ЗСУ не стріляли, коли вбили українського військового

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак розповів про алгоритм дій армії, коли бойовики відкривають вогонь і вбивають українських військових під час перемир’я. Зокрема, він пояснив, чому після загибелі  військового 24 листопада відповіді не було.

Загалом за час перемир’я з 27 липня 2020 року, за словами пана Хомчака, бойові втрати ЗСУ складають чотири загиблих на 14 поранених, повідомило інтернет видання.

“Триває 122 доба всеосяжного перемир’я. Воно сьогодні є, але війна не закінчилась. Війська перебувають на своїх позиціях, а навпроти – незаконні збройні формування РФ”, – заявив Руслан Хомчак на зустрічі з журналістами.

Хомчак

Він наполягає, що перед ЗСУ стоїть завдання без необхідності вогонь не відкривати, щоб не провокувати на відповідні силові дії противника. У 99% випадків ці завдання українські військові підрозділи виконують.

24 листопада штаб Операції об’єднаних сил повідомив про снайперський обстріл, внаслідок якого поранення отримав військовослужбовець 72-ї бригади. Згодом поранений помер. Пан Хомчак пояснив протокол, за яким військові можуть відкривати або не відкривати вогонь у відповідь в таких ситуаціях.

“Вчора вогонь у відповідь не відкривали… Командир сказав, що здійснювали евакуацію пораненого. Він поставив на перше місце порятунок життя військовослужбовця, щоб не зав’язати обстріл. У разі вогню у відповідь можна було зірвати евакуацію”, – пояснив пан Хомчак.

Він каже, що не він і не командувач ООС ухвалюють рішення, а на місці командири вирішують, чи відкривати вогонь відповідно до ситуації.

 “Командир на місці бачить ситуацію, бачить ворога чи не бачить його, знає, який тип зброї використати, щоб уразити”, – розповів Руслан Хомчак.

Нагадаємо, від пострілу снайпера в зоні проведення бойових дій загинув військовий.

Next Post

Кабмін відновив надання "пакунків малюка"

Ср Лис 25 , 2020
Видачу одноразової допомоги призначили дітям, які народяться до 1 липня наступного року Кабінет міністрів України ухвалив проєкт постанови про видачу одноразової натуральної допомоги при народженні дитини “пакунок малюка”. Відповідний документ з одноденним доопрацюванням прийняли під час засідання уряду. Таким чином дітям, народженим у період з 24 жовтня 2020 року до 1 липня […]
пакунок малюка

Можливо ви пропустили?