У КМДА зволікають із кадровими рішеннями після руйнування Садиби Зеленських

У Києві не вщухає гучний резонанс щодо варварського знесення історичного будинку Зеленських на вулиці Кониського, 22.

Забудовник знищив будівлю, датовану кінцем XIX століття, 19 липня. Її зруйнували заради побудови ЖК «Тургєнєв».

Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження за цим фактом.

Забудовник знищив будівлю

У Міністерстві культури та інформаційної політики стверджують, що Садибу  почали зносити незаконно. У відомстві уточнили, що будівля не має юридичного статусу пам’ятки чи об’єкта культурної спадщини. Однак цей будинок розташований в історичному ареалі міста і визнаний значною історичною будівлею під назвою «Садибний житловий будинок» другої половини ХІХ століття. Це мало б зберегти її від бульдозера. Однак не допомогло.

Цю особливу ситуацію навіть обговорювали 24 липня  на засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу та оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади в місті Києві – столиці України під час воєнного стану.

Голова комісії, народний депутат України  Віталій Безгін запропонував директорці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марині Соловйовій, аби вона написала заяву на звільнення з посади.

«Мені здається, на ключових посадах в КМДА і профільних департаментів панує тотальна безвідповідальність і тотальна бездіяльність. І до вирішення цього треба системно підходити і думати, що робити… Якщо в місті безлад, руїна, то люди, які за нього відповідають, мають нести як мінімум політичну відповідальність: від голови КМДА до керівників департаментів», — сказав Віталій Безгін.

На його переконання, через непрофесійність необхідно розпустити нинішній склад Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини КМДА, а також звільнити й керівництво Департаменту. На цю тему також читайте матеріал: «Знесення Садиби Зеленських: з’ясовуємо обставини».

Марина Соловйова поки своїх повноважень не склала. Але кияни вже створили петицію щодо розпуску керівництва Департаменту і Консультативної ради. Жодних кадрових рішень в КМДА з цього приводу досі не ухвалено. Міська влада лише підписала меморандум із забудовником про відновлення Садиби, виконувати який ніхто не зобовʼязаний.

Судового позову проти забудовника, який знищив Садибу, немає. Тож кияни змушені виходити на протестні мітинги до будівлі КМДА, аби привернути суспільну увагу до такого беззаконня.

ДЖЕРЕЛО: КАШТАН

Next Post

Архівні фото дворових басейнів Києва 1950-х років

Чт Сер 1 , 2024
У 50–60-ті роки ХХ століття в Києві була цікава практика з побудови неглибоких і невеликих за площею відкритих літніх басейнів для дітей в різних районах серед міської забудови. Там діти мали змогу в літню спеку купатися серед дня. Перше фото — Першотравневий масив (Чоколівка). Цей дворовий басейн навіть в кінофільм […]
Басейн в Києві

Можливо ви пропустили?