У мережі з’явилися архівні фото Києва, зроблені з повітряної кулі у 1918 році.
Фото опублікував ресурс “Спрага: в Києві цікаво”.
На фото видно ландшафт Києва на початку ХХ століття: центр міста, нову забудову, Дніпро.
У 1918 році в Європі точилася Перша світова війна. А у березні 1918 року німецькі війська вступили до Києва. Це відбувалося в ході наступу австрійсько-німецьких військ Центральних держав, які були запрошені Українською Центральною Радою у рамках Берестейських домовленостей.
Знімки з повітряної кулі були зроблені німецькими фотографами.
Ставлення киян до німецького війська було неоднозначним: з одного боку, це все-таки були визволителі від більшовиків, з іншого — німці уособлювали ворога, з яким кілька років велася важка війна. Проте, на відміну від більшовиків, німецьке військо спочатку поводило себе коректно. Німецька комендатура зайняла будинок Дворянського зібрання на Думській площі (нині — Майдан Незалежності), німецький гарнізон у Києві становив близько 30 тисяч вояків. Пересвідчившись у нездатності Української Центральної Ради до державного керівництва, німці підтримали державний переворот 29 квітня 1918 року, який змінив соціалістичний режим на більш поміркований — гетьманат Павла Скоропадського.
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…
Представники Міноборони України, Повітряних сил ЗСУ, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, українських та…