Як виглядала вулиця Глибочицька в Києві в 1970-х роках. Архівне фото

У мережі показали, як виглядала вулиця Глибочицька у Києві у 1970-х роках. Деяких будинків уже немає – їх було знесено.

Про це розповіли у Facebook-групі “Спрага. У Києві цікаво” та показали архівне фото вулиці.

“Вулиця Глибочицька. Стара забудова. Будинки знесені наприкінці 1970-х років”, – так підписали фото автори сторінки про історію Києва.

Вулиця відома з кінця XVIII століття як частина шляху від Подолу на Житомирську дорогу, який ще називали Биховською дорогою від невеликої місцини Биховщина на цій трасі. Свою назву вулиця отримала від струмка який має назву Глибочиця, про струмок відомо з часів Русі. Вздовж русла Глибочиці і було прокладено вулицю.

Тривалий час Глибочицька була невпорядкованою, але 1906 року благоустроєм вулиці зайнялась місцева влада, і вже в 1909 році по ній були прокладені трамвайні колії.

Забудова вздовж вулиці почалась формуватись початку XIX століття. Будинки по вулиці були в основному одно – двоповерховими. За розписом вулиць Києва вулиця належала до найнижчого 4-го розряду. Лише в останній чверті XIX століття тут почалося зведення дво – триповерхових цегляних будинків.

В другій половині XIX століття та на початку ХХ століття вздовж вулиці зводилися будівлі промислових підприємств. Над частиною вулиці домінували будівлі Покровського жіночого монастиря, на Глибочиці була дерев’яна брама зі входом на територію монастиря.

В 1960-х років почалась реконструкція вулиці,історичну житлову забудову було знесено. Також змінено рельєф схилу Щекавиці у місці її прилучання до Глибочицького урочища. Вулицю було відведено під забудову промисловими підприємствами. На вулиці споруджується декілька житлових комплексів, промислову забудову планують поступово знести.

Roman

Recent Posts

Tommy Hilfiger: відображення стилю та якості в американській моді

Tommy Hilfiger є всесвітньо відомим американським брендом. Він вдало поєднує класичний стиль із сучасними модними…

4 години ago

​До експлуатації в ЗСУ допустили оптоволоконний дрон “Ронні 13”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах безпілотний літальний апарат "РОННІ-13".  Про…

2 дні ago

Покупці як інструмент просування інтернет-магазину

Розвиток інтернет-магазину — нелегке завдання в умовах високої конкуренції. Недостатньо просто запропонувати хороші товари за…

6 днів ago

Що таке автопілот Tesla і чи варто довіряти йому свою безпеку?

Однією з вагомих причин купити Tesla на Timofeev CARs являється її автопілот. Він суттєво допомагає…

1 тиждень ago

Зарядні пристрої для акумуляторів 21700: потужність під контролем

У сучасному світі високих технологій усе частіше використовуються літій-іонні акумулятори формату 21700. Вони стали серцем…

2 тижні ago

Ізотоніки для спорту – що це і для кого?

У світі спортивного харчування та активного способу життя все частіше можна почути слово "ізотонік". Яскраві…

2 тижні ago