Ця будівля відома як “перший хмарочос України”. Будівництво тривало два роки (1910-1912 р.р.). Будинок був знищений 24 вересня 1941 року.
Хмарочос стояв на вулиці Інститутській на місті сучасних будинків №14,16,18. Мав h-подібну форму і різну кількість поверхів з різних сторін, через те, що був розміщений на пагорбі.
Володарем був відомий будівник-підрядник, купець першої гільдії Лев Борисович Гінзбург. Будівництво вартувало 1 500 000 рублів. Було використано 12 млн цеглин за використанням передових на той час технологій.
Будинок одразу став відомим на все місто, оскільки в ньому були рідкісні на той час ковані ліфти американської фірми “Otis”. Поверхи були 4-метри в висоту, отже сам будинок мав 45-55 метрів, додамо ще висоту башти зі шпилем і отримаємо 60-70 метрів в загальному.
Будинок використовувався як готель та для здачі квартир в оренду. К ньому було 94 розкішних квартири, в найбільших нараховувалось 11 кімнат. Це був будинок для еліти.
В 1917 році річна оренда квартир в хмарочосі вартувала від 1300 до 1700 рублів.
В радянські часи хмарочос примусово націоналізували. Його володар Лев Гінзбург помер жебраком в 1926 році в лікарні. А розкішні готельні номери перетворились на комунальні квартири.
Коли в 1941 році Київ був окупований, хмарочос став штаб-квартирою радянського підпільника Івана Кудрі.
За декілька днів до окупації Києва інженерні війська частини 37-ї армії Південно-Західного фронту разом з підрозділами НКВД почали широкомасштабне мінування міста. За короткий час були заміновані електростанції, залізничні шляхи, мости через Дніпро, і деякі великі будівлі. В тому числі й Хмарочос Гінзбурга.
24 вересня о 23:00 лейтенант радянської армії Михайло Татарський підірвав будинок керуючись наказом підполковника Олександра Голдовича.
Історія найвищої будівлі Києва закінчилась.
Автор: Марина Пєтушкова
для Київ Інформ
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…