Коли хочеться відчути дух мандрів, не обов’язково міняти всі свої плани заради пригоди. Можна просто піти до Сирецького парку і здійснити подорож на Київській дитячій залізниці. Тим більше, що в 2018 році вона святкувала свій 66 день народження.
Ще в середині 30-х років в Києві народилась ідея створення дитячої залізниці. Проте час був буремний, далі ідеї справа не пішла. Після другої світової війни у 1950-му році нарешті було прийнято рішення про її будівництво. Протягом двох років не могли обрати місце, і нарешті в 1952 році 2 серпня на день залізничників відбулось урочисте відкриття.
Перший рейс здійснив очільник великої Південно-Західної залізниці Петро Федорович Кривонос. У 1954 році відкрили другу чергу, і довжина дороги склала 3,5 км. Спеціально для неї був побудований міст через овраг – віадук довжиною 100 метрів та висотою 20 метрів. В той час на дитячій залізниці функціонувало 4 станції: Піонерська, Яблунька, Технічна та Комсомольська.
Головною станцією була Піонерська. Саме там знаходився очільник дитячої залізниці, головна рубка. Звідти потяг їхав до станції Яблунька, заїзджав на Технічну, потім – на міст та на Комсомольську. Потім потяг повертався на Технічну та закінчував свій маршрут на Піонерський.
Пізніше на території парку побудували лікарню і довжина залізниці зменшилась до 2,8 км. Також одну зі станцій скоротили. Пізніше на станції Піонерський сталась пожежа і вона була знищена. Зараз потяг курсує між двома станціями Яблунька та Вишенька (колишня Технічна).
Що стосується рухомого складу, то в 50-х роках по залізниці їздили шість дерев’яних вагонів і німецький паротяг Гр-336. Згодом вагони змінили на металеві, а замість паротяга почали їздити тепловози.
Після того, як Україна стала незалежною, настали важкі часи для дитячої залізниці. Тепловоз викупили і вивезли, а тепловоз ТУ 1- 001 здали на металолом. Після пожежі на Піонерській станції, вести заняття в дитячому гуртку було неможливо. Просто не було для цього умов. Дорогу та гурток врятував директор Анатолій Міщенко. З 2001 року були відремонтовані станції, приведені до ладу потяги і дорога знов запрацювала. Зараз вона обладнана напівавтоматичним блокуванням, є радіозв’язок, на дорозі стоїть 13 світлофорів. Сьогодні гурток юних залізничників нараховує декілька сот дітей від 10 років. З жовтня до травня вони отримують теоретичні знання, а починаючи з травня до кінця серпня – період практики, відкривається сезон дитячої залізниці.
На сьогодні готується до реконструкції станція Яблунька, в планах створення малої копії вокзалу Київ Пасажирський.
Дитяча залізниця працює по вихідним та святковим дням з 10:30 до 17:00 кожні півгодини. Вартість квитка для дорослого складає 24 грн., для дітей від 6 років – 18 грн., а дітки до 6 років їздять безкоштовно.
Автор: Марина Пєтушкова
для ІНФОЛАЙФ
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…
Це становить небезпеку не лише для європейської частини НАТО, а й для Сполучених Штатів, Південної…