Вчооа, 25 вересня, в рамках прес-туру, організованого Державним агентством України з управління зоною відчуження, журналістам українських медіа вперше показали зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції, аварія на якому 26 квітня 1986 року спричинила найбільшу техногенну катастрофу в історії людства.
Кореспондент ІНФОРМАТОРа побував в місці, яке і стало початком Чорнобильської катастрофи.
Вперше представників засобів масової інформації було допущено на територію четвертого енергоблока. Журналісти змогли не тільки пройтися коридорами станції, а й побачити пункт управління реактором, працівники якого і проводили експеримент, що став фатальним.
Екскурсії передував тривалий інструктаж з техніки безпеки, видача та одягнення спеціального захисного одягу та дві години проходження контролів на радіаціне забруднення під час входу і виходу з будівлі четвертого енергоблоку.
У ДАЗВ запевнили, що після журналістів побачити на власні очі місце, з якого і почалася Чорнобильська катастрофа зможуть і туристи.
На момент перебування кореспондента видання, радіаційний фон біля реактора складав 40 мілізівертів (мЗв) на годину. Для прикладу, нормальний радіаційни фон складає від 1 до 10 мілізівертів на рік. При флюорографії ми отримуємо близько 0,5 мілізіверта, за годину польоту на літаку – 0,1 мілізіверта.
Якщо отримувати дозу більше 50 мЗв на рік, то виникає серйозний ризик захворювання на рак, а якщо за раз отримати 300 мЗв, може початися променева хвороба.
Максимальний рівень радіації, зафіксований поблизу реактора Фукусіми-1, склав 1000 мЗв на годину, а на її кордоні – 4 мЗв на годину. Тобто, щоб захворіти на променеву хворобу, досить було 18 хвилин провести поруч з реактором або три доби неподалік від кордону. У випадку з Чорнобильською АЕС для захворювання на променеву хворобу потрібно було перебувати на території четвертого енергоблоку 7,5 годин.
Фото – Роман Пєтушков
Цікавить комфортна жіноча білизна на кожен день? Сучасні бренди пропонують таке різноманіття, що голова йде…
Саме цього дня 98 років тому, 13 травня 1927го року, був заснований футбольний клуб «Динамо»…
Київ 1918 року з фотоархіву Українських січових стрільців Оригінальні ж фотонегативи зберігаються в архівах Українського…
Під час свого першого недільного звернення новообраний Папа Римський Лев XIV закликав до "тривалого та…
Міністерстві закордонних справ України нагадали, що Друга світова війна почалася з угоди нацистської Німеччини та…
Онлайн слоти - це найпопулярніший тип ігор в казино онлайн. Багато хто з гравців перемагає…