Склеп Качковських: зруйнована могила відомого хірурга

Склеп Качковських. Місце овіяне містичними легендами. Це і не дивно. Напівзруйнована усипальниця, що стоїть на місці старовинного Кирилівського кладовища, має не лише надземну кімнату, але й дві підземні камери. Це просто ідеальні декорації для всіляких моторошних містичних історій. Як же все було насправді?

Хто такі брати Качковські?

В склепі були поховані Петро та Антон Качковські. Про молодшого брата Антона відомо не багато. Він помер в юному віці, був похований на Кирилівському кладовищі. На усипальниці його названо студентом-юристом. І вказано рік смерті – 1898.

Усипальниця Качковських

Про старшого брата Петра Еразмовича є  більше інформації. Оскільки він був одним із найбільш відомих у Києві хірургів початку XX століття, приват-доцентом університету святого Володимира.

В 1908 році він відкрив приватну хірургічну клініку для багатих пацієнтів. Будинок зберігся в гарному стані, його можна побачити на вулиці Гончара. Ефектний фасад, вишукані інтер`єри – це був дійсно елітний заклад. До речі, саме в цій лікарні помер Петро Столипін в 1911 році. Щоправда, тоді вона належала лікарю Маковському.

Лікарня Маковського

Петро Еразмович лікував не лише багатіїв. Він приймав хворих в лікарні для чорноробочих, безкоштовно допомагав дітям в благодійній амбулаторії і в`язням. Один із таких візитів до тюрми закінчився фатально.

В квітні 1909 року лікар Качковський погано себе відчував, мав лихоманку. Однак все ж таки поїхав на виклик із в`язниці, де провів важку операцію. Вже через два дні з`явився біль в паховій зоні. На консиліумі лікарів поставили діагноз – апендицит із тазовим нагноєнням. Хворому зробили операцію, але патології не знайшли. Наступного дня почалась агонія і Петро Качковський помер.

Усипальниця Качковських

Лікаря поховали біля брата Антона.

Сімейна усипальниця

Вже через три роки після смерті лікаря на могилах братів влаштували склеп. Він складався з двох глибоких підземних камер, де і розміщувались могили. А зверху була надземна кімната.

Усипальниця Качковських

Сам склеп – в жахливому стані. Говорять, що все цінне з нього винесли німці під час окупації.

Сьогодні в підземні камери пробиті дві великі дірки, там звалище сміття. Всередині стіни розписані графіті, все в безладі.

Усипальниця Качковських

Столітній склеп, могила талановитого хірурга, що допомагав і багатим, і бідним перетворився на місце зустрічі не надто освіченої молоді. Так він і руйнується поступово під дією сил природи, проте більше через вандалізм.

КиївІнформ

Recent Posts

Як доглядати за ноутбуком, щоб він працював як новий?

Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…

2 дні ago

Чи допоможе вогнегасник, якщо в будинок прилетіло

Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…

3 дні ago

Як зберегти здоров’я серця: профілактика та лікування

Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…

1 тиждень ago

Рада підтримала закон, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров.  Як…

1 тиждень ago

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Національна гвардія України»

Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…

1 тиждень ago

Стяжка підлоги без дефектів – надійне рішення із Siltek

Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…

2 тижні ago