У серці Києва розташоване місце, яке зберігає легенди минулого – Щекавиця, один з історичних пагорбів міста, та храм Всіх Святих.
Ці місця не просто відображають багатовікову історію Києва, а також є свідками змін, які пережило місто.
Фотографією локації ділились у Facebook групі “Клуб Корінного Киянина”, – передає Апостроф.
Архівне фото датується початком ХХ століття. У минулому на Щекавиці знаходилися поселення давньоруського періоду, а також згадки про неї можна знайти в літописах. Цей пагорб є важливим елементом історії та культури Києва, адже він пов’язаний з численними історичними подіями, зокрема з періодом Київської Русі.
На вершині Щекавиці колись стояв храм Всіх Святих, що був частиною київської оборонної системи. Ця місцина була свідком багатьох важливих історичних подій, включаючи оборону міста від нападів.
Храм Всіх Святих – православна церква, розташована біля Щекавицького кладовища, була зведена в 1782 році та знищена у 1930-х роках. Розміщена недалеко на схід від нинішньої Подільської телевізійної вежі.
Ця однобанна тридільна церква, контури якої нагадували силует Андріївської церкви. Її стіни прикрашали витончені ліпні пілястри в стилі коринфського ордера та інші елементи. Вершиною споруди служила грушоподібна баня, розташована на великому восьмигранному барабані, що була прикрашена позолоченими зірками.
У 1809 році церковну будівлю пошкодила блискавка, тому довелося провести капітальний ремонт. У ранні 1930-ті роки уряд міста задумав перетворити старі, вже не використовувані кладовища на парки для культурного відпочинку. Так, 21 жовтня 1935 року було прийнято рішення про припинення діяльності церкви, а вже у грудні того самого року розпочалось її знесення.
Сьогодні Щекавиця є популярним місцем для прогулянок серед мешканців та гостей Києва, пропонуючи чудові краєвиди на місто та Дніпро. Хоча багато із первісних споруд та споруд, що знаходились на ній, не збереглися до наших днів, її історичне значення залишається важливим елементом культурної спадщини Києва.
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…
Це становить небезпеку не лише для європейської частини НАТО, а й для Сполучених Штатів, Південної…