Унікальний Гостиний двір, створений за проектом архітектора Луїджі Руска, збудували ще на початку ХІХ століття.
Тематична Facebook-спільнота “Спрага” розповідає історію будівництва Гостиного двору та публікує архівні світлини.
Будівництво розпочалося у 1809 році. Новий Гостиний двір планували звести на місці знесеного старого. Влада хотіла створити торговий комплекс у вигляді замкнутого прямокутника з внутрішніми службовими приміщеннями, до яких вели шість воріт.
Прообраз нинішніх супермаркетів хотіли створити двоповерховим, але планам завадили пожежа 1811 року та війна, яка розпочалася у 1812. Над уже збудованим першим поверхом спорудили дах, після чого Гостиний двір надовго залишився одноповерховим. На території комплексу були розташовані понад 50 магазинів, кожен з яких мав підземний склад, зовнішній та внутрішній входи.
У 1828 році на об’єкті знову з’явилися будівельники – проводилася рекострукція для ліквідації наслідків пожежі. У Гостиному дворі також знаходилися одночасно цехові будинки, склади, майстерні та магазини.
“У 1886 р. цех подільських шевців перетворився на спілку кустарів Взаємодопомога, яке проіснувало до 1927 р., коли під тиском артільної молоді старі майстри залишили своє товариство. Причина їхнього відходу банальна: заздрість заможності майстрів, наявність у них майна, торгівлі тощо. Після перебудови у 1828 р. Гостиний двір проіснував у такому вигляді ще майже півтора століття”, – зазначають автори публікації.
Після Другої світової війни Гостиний двір виглядав жалюгідно – двори заросли кропивою, лопухами та подорожником, усюди було сміття. Гостям доводилося відчувати сморід від громадської вбиральні та Житнього ринку.
Після завершення бойових дій Гостиний двір прибрали, а на території комплексу знову почали працювати магазини та різноманітні контори. Чергова реконструкція проводилася у 1980-1982 роках, за підсумками якої будівля отримала другий поверх.
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…