Загадковий та моторошний водночас – будинок з демонами Гессельбейна, більш відомий серед киян як “Колиска Духа”, понад сто років притягує до себе любителів містики через свій нестандартний вигляд та історії, повязані з будівництвом будинку та життям його мешканців.
Незвичний будинок, розташований по вулиці Городецького 15 було побудовано архітектором Едуардом Брадтманом на замовлення пруського барона Вільгельма Гессельбейна на території колишньої садиби Мерінга, розповіли у “Клубі Корінного Киянина” у Facebook, – передає Апостроф.
Прибутковий дім у стилі раннього модерну отримав поетичну назву “Колиска Духу” через те, що приховує у собі багато таємниць.
Фасад будівли прикрашає голова Кроноса (Сатурна), а у чудернацькій ліпнині зашифрована давньогрецька легенда про народження Зевса.
Згідно з міфом, Кронос пожирав своїх малих нащадків, аби вони не претендували на його безмежну владу. Саме після народження молодшого сина Кроноса Зевса, титаніда Рея сховала малюка від батька. Постать Реї прикрашає парадний вхід “Колиски Духів”.
Крім античних персонажів на фасаді будівлі багато квітів та рослинного орнаменту.
Історики кажуть, що дата будівництва, що значиться на фасаді (1886 -1948) є хибною, оскільки у 1886 році садиба ще не була виставлена під забудову та входила до садиби Мьорінга. Є припущення, що будинок зведено десь між 1901 – 1903 роками.
Ще одна загадка, якій й досі дивуються місцеві краєзнавці – той факт, що будівля вціліла після пожежі на Хрещатику у 1941 році.
Попри те, що сьогодні екстер’єр будівлі значно погіршився через сучасні вивіски та пластикові вікна, “Колиска Духу” залишається одним з найкрасивіших місць столиці.
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…