Categories: КИЇВНОВИНИ

Що насправді трапляється зі сміттям, яке сортують кияни?

Багато великих компаній, які працюють у столиці, пропонують киянам можливість роздільного збору відходів, обіцяючи, що з таких контейнерів воно поїде на переробку.

Про це повідомляє столичне інтернет-видання.

Журналісти hromadske і Texty.org.ua провели шпигунський експеримент. Вони сховали у пляшках сім трекерів, які визначають місце перебування в реальному часі. Ці датчики, які можна відстежувати онлайн, у пляшках потрапили до контейнерів для пластику. Під приціл експерименту потрапили контейнери METRO, NOVUS, WOG, McDonald’s, Сільпо, а також – муніципальні контейнери, якими опікується столичне КП «Київкомунсервіс».

Великі компанії, які розповідають про своє дбайливе ставлення до довкілля і турботу про людей та природу, просто дурять киян. Упродовж десяти днів організатори експерименту стежили за даними з трекерів. Два із них спіткала невдача – сигнал трекера із контейнера McDonald’s зник, швидше за все, вміст контейнера завантажили у сміттєвоз, щоб везти на звалище, а у таких машинах спеціальний прес трамбує відходи, тож пляшку з трекером, очевидно, розчавило.  На заправці WOG трекер лежав доти, доки не розрядилася батарея.

Зате пляшки із трекерами із контейнерів торгових мереж, оминаючи сортувальні лінії, зразу поїхали на сміттєвий полігон номер 5 у Підгірцях. Там відходи, роздільно викинуті довірливими киянами до спеціальних контейнерів, закопали у землю. Це не просто обман, це цинічний обман, після якого представники цих компаній ще намагаються «ліпити» пояснення у дусі «містяни самі винні», мовляв, неправильно викидають свій непотріб.

Із усіх компаній, які мимоволі брали участь у шпигунському експерименті, порядним виявилося лише комунальне підприємство «Київкомунсервіс», яке повезло вміст контейнерів на сортувальну лінію і далі – на переробку.

Раніше ми повідомляли, що брат київського мера вступив до лав тероборони.

КиївІнформ

Recent Posts

Один з найстаріших комплексів Подолу: як виглядала знаменита садиба Дмитрієва

Завдяки архівним світлинам можна зануритися в атмосферу Подолу понад сто років тому та, зокрема, побачити, як виглядала…

4 дні ago

Дегідратор для нігтів: ключ до стійкого та довговічного манікюру

Ідеальний манікюр - це не лише красивий дизайн та охайна форма нігтів, але й міцне…

4 дні ago

Що лікує дитячий психолог?

Дитячий психолог — фахівець, який надає психологічну допомогу. Такий професіонал не має вищої медичної освіти,…

6 днів ago

Як у 1950-х роках будували Палац спорту: архівні фото

Завдяки архівним світлинам можна побачити, як будували столичний Палац Спорту. Фото опублікували на Facebook-сторінці "Клуб Корінного Киянина".…

2 тижні ago

Як виглядає найстаріший житловий будинок Києва

Найстаріший будинок Києва, побудований у 18 столітті, розташований на Контрактовій площі, 7. Він все ще…

2 тижні ago

Як виглядала столична Солом’янка у 1880-тих роках

З’явилось архівне фото Солом’янського району Києва – на фотографії помітно, якою була Солом’янка у далекому…

2 тижні ago