У Києві хворі на сказ собака та кіт покусали шістьох людей

У столиці протягом травня зафіксовано два випадки смертельної інфекції у тварин. Хворі на сказ собака та кіт покусали шістьох людей, зокрема маму з донькою.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Києві.

Днями безпритульний кіт напав на жінку з донькою поблизу власного подвір’я у селі Віта-Литовська (Чапаєвка) Голосіївського району та покусав їх.

– Під час захисту тварина загинула. Труп кота був доставлений 19 травня до відділу по боротьбі зі сказом тварин Об’єднання ветеринарної медицини у Києві. Результати аналізу виявили характерне для сказу тварин свічення, – розповіли у Держпродспоживслужбі.

Ще один випадок стосувався собаки, який охороняв території одного з товариств на Столичному шосе. Пес покусав чотирьох охоронців та іншого собаку. Обох тварин доставили до Об’єднання ветеринарної медицини у Києві.

Пес, який наніс покуси, помер. Дослідження показало, що він був хворий на сказ. Покусаній собаці проведено вимушену вакцинацію.

– Шість людей потребують нагляду і профілактичного лікування через зареєстровані випадки, – зазначив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби у Києві Роман Матвійчук.

У відомстві нагадали, що сказ – гостре вірусне захворювання. Інфекція може передаватися людині чи тварині не лише через укус, а також при ослиненні.

Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитися від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить.

Достатньо зараженій слині потрапити на кон’юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.

Вірус сказу вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано.

Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитися до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд. Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.

У разу покусу чи ослинення слід негайно звертатися по медичну допомогу.

Джерело

КиївІнформ

Recent Posts

Як доглядати за ноутбуком, щоб він працював як новий?

Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…

17 години ago

Чи допоможе вогнегасник, якщо в будинок прилетіло

Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…

2 дні ago

Як зберегти здоров’я серця: профілактика та лікування

Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…

1 тиждень ago

Рада підтримала закон, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров.  Як…

1 тиждень ago

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Національна гвардія України»

Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…

1 тиждень ago

Стяжка підлоги без дефектів – надійне рішення із Siltek

Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…

2 тижні ago