Сінний ринок. Це було легендарне місце в Києві. В середині минулого століття там можна було придбати все – починаючи від домашньої консервації і закінчуючи дефіцитними оригінальними джинсами Levis. На жаль, про Сінний ринок тепер можна говорити лише в минулому часі. На його місці зараз будівельний майданчик.
Але почнемо з самого початку. Сінний базар існував в Києві ще з 18 століття. Правда, це було не окреме приміщення. Так називали Львівську площу. Там селяни торгували сіном та кормом для худоби.
Наприкінці 50-х років з карти Києва зник Євбаз на площі Перемоги. А з ліквідацією цього великого базару містяни втратили місце, де можна було зручно та вигідно займатись приватною комерцією.
Тож міська влада постановила збудувати великий критий ринок на Бульварно-Кудрявській вулиці (тоді Воровського). Це був масштабний проект.
У 1949 році почали будувати найбільший не лише в Києві, але й усій країні критий базар. Його площа складала 9 000 квадратних метрів, там були робочі місця для 1200 торговців. Проект розробили архітектори Семен Фрідлін та В. Кучер. Будівельні роботи тривали майже 10 років.
Відкриття відбулося у 1958 році. Ринок дійсно заслуговував на увагу. Великий, просторий, зручний. По периметру другого поверху знаходився балкон, з якого можна було потрапити у торгову залу.
Сінний ринок був популярним у місті. Кияни з усіх районів часто робили покупки саме там, ігноруючи базари, що знаходилися ближче. На території був відкритий блошиний ринок, де можна було знайти справжні скарби.
До речі, в радянські часи Сінний базар мав статус пам’ятника архітектури.
У 2004 році Київрада передала його в приватну власність. В наступному році під тиском громадськості Сінний знову був внесений у Перелік пам’ятників історії та культури. Але новий власник оскаржив це рішення в суді, і ринок виключили з реєстру.
Працівники базару наприкінці 2005 року написали колективного листа до мера Олександра Омельченка з проханням зберегти Сінний. Підприємці запевняли, що будівля міцна і не потребує реконструкції.
Навіть ходили чутки, що представники адміністрації ринку навмисно пошкодили одну зі стін, щоб виправдати необхідність ремонту і загалом зносу будівлі. Міська влада обіцяла киянам, що Сінний ринок не будуть зносити, а просто проведуть реконструкцію та укріплять піввікову споруду.
Активісти били на сполох, постійно зверталися за допомогою до громадських організацій і київської влади.
Нібито був результат. Влада обіцяла зберегти Сінний, лише трохи його видозмінивши. І в той же час, навколо споруди поставили паркан, завезли техніку, і у 2005 році, порушуючи всі можливі норми й закони, будівлю знесли.
Згідно з проектом, на місці Сінного мали звести офісно-житловий комплекс. Однак частину базару не вдалося демонтувати, оскільки підривати залишки в центрі міста не можна.
За роки на місці колишнього найбільшого базару виник пустир. Зараз там, де колись був Сінний, будується висотний ЖК «Ярославів град».
Автор: Марина Пєтушкова
для ІНФОЛАЙФ
Цікавить комфортна жіноча білизна на кожен день? Сучасні бренди пропонують таке різноманіття, що голова йде…
Саме цього дня 98 років тому, 13 травня 1927го року, був заснований футбольний клуб «Динамо»…
Київ 1918 року з фотоархіву Українських січових стрільців Оригінальні ж фотонегативи зберігаються в архівах Українського…
Під час свого першого недільного звернення новообраний Папа Римський Лев XIV закликав до "тривалого та…
Міністерстві закордонних справ України нагадали, що Друга світова війна почалася з угоди нацистської Німеччини та…
Онлайн слоти - це найпопулярніший тип ігор в казино онлайн. Багато хто з гравців перемагає…