Літо в розпалі, температура повітря в Києві б`є історичні рекорди. Тож давайте згадаємо, одну розвагу, що була в парку Шато-де-Флер (зараз Маріїнський парк) наприкінці XIX сторіччя. Мова йде про Льодовий будинок.
В Києві такий оригінальний атракціон був збудований у 1889 році. Він працював з 22 січня до 7 березня. Будинок складався з трьох кімнат: передпокою, спальні та кабінету.
У спальні знаходилось ліжко з льоду. Постільна білизна була майстерно виконана з того самого матеріалу. Поряд стояли капці. Біля стіни стояв льодяний умивальник. Проте найбільше дивував камін з хмизом, що горів. Все це теж було виконано з льоду. Для того, що підпалити хмиз, його поливали нафтою.
В кабінеті стояв стіл з годинником та гральними картами. Стояли крісла, горіли свічки, було декілька статуй. Все це зроблено теж з льоду.
Сам будинок був побудований із плит прозорого льоду. З двох кінців дому височіли дві вежі. Ворота прикрашали льодяні дельфіни. А перед парканом стояли чотири льодяні гармати та дві мортири.
Ввечері будинок підсвічували бенгальськими вогнями. Виглядало все неймовірно та казково.
Однак, варто зазначити, що ідея будинку з льоду належала не киянам. Це була своєрідна зменшена копія льодяного палацу, збудованого в 1740 році в Петербурзі. Тоді імператриця Анна Іоанівна наказала збудувати холодний палац спеціально на честь весілля її придворних блазнів. Підкоряючись владі імператриці, бідолахи всю ніч провели у льодяній спальні, ледь не змерзнувши до смерті.
Але, льодовий дім в Києві все ж був екзотичною розвагою для всіх бажаючих, а не насмішкою над людьми, як у Петербурзі.
Автор: Марина Пєтушкова
Для ІНФОЛАЙФ
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…