Київське метро особливе. Саме там знаходиться найглибша станція у світі – Арсенальна. А станція «Золоті ворота» входить до 20 найкрасивіших. А ще, у павутинні станцій є три закинутих, майже готових, та все ж законсервованих. Поговоримо про них детальніше.
Це найвідоміша серед непрацюючих станцій. Вона знаходиться на Сирецько-Печерській лінії, між «Лук`янівською» та «Золотими воротами».
Це повинна була бути важлива, ключова станція. Саме там планували організувати пересадковий вузол.
Будівельні роботи почались на початку 90-х рокі та просувались швидко. І вже у 1996 році станція була майже готова. Навіть почалися роботи по благоустрою, стіни частково облицювали мармуром.
Проте пізніше почались суперечки щодо того, де потрібно розмістити вихід зі станції. Річ у тому, що Львівську площу планували реконструювати. Проте, доки не був розроблений кінцевий план її відновлення, важко було визначити, де саме розташувати вихід із «Львівської брами».
Кошти були перенаправлені на облашування «Лук`янівської» станції. Але ні Львівська площа, ні станція метро під нею, так і не дочекались урочистого відкриття.
«Львівська брама» стала станцією-привидом.
Це технічна станція, що розташована між «Видубичами» та «Славутичем». Будівництво почалось на початку 1990 років. Проте роботи так і не були завершені. Причиною стало місце розташування станції. Вона розміщена в промисловій зоні, тож не було б потрібного пасажиропотоку.
Наразі станція законсервована. Там готові платформи, прокладені рейки. На кожній з платформ залишені заділи під можливі виходи.
Проте зараз перспективи «Телички» не визначені. Якщо в цьому районі побудують житловий або офісний комплекс, можливо її добудують.
На перспективній схемі розвитку метрополітену Києва, що датована 1971 роком, можна побачити станцію під назвою «Інститут Автоматики». Вона повинна була бути між станціями «Лук`янівська» та «Дорогожичі». У проектах 1980-х років станція все ще є, щоправда вона змінила назву на «Герцена» та повинна була запрацювати на повну потужність у 1997 році.
Роботи почалися у 1990-х роках. Встигли побудувати дві платформи. І на цьому все. Ті дві платформи і досі знаходяться на перегоні між «Лук`янівською» на «Дорогожичами». А ще на території Інституту міжнародних відносин лишився старий вентиляційний кіоск В/К №220.
Наразі жодну з цих станцій не планують відкривати.
Автор: Марина Пєтушкова
для ІНФОЛАЙФ
Фото з відкритих джерел
У 1912 році Київ отримав свій перший хмарочос — грандіозну споруду Лева Гінзбурга. Будівля висотою…
Попри складні воєнні часи, Україна впевнено тримає курс на діджиталізацію, демонструючи результати, що справді вражають.…
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…