Парашутна вежа
На Трухановому острові в Києві, недалеко від центру міста, можна знайти 47-метрову парашутну вежу. ЇЇ добре видно зі сторони Набережного шосе.
На території, що розташована між головним річищем і рукавом Дніпра Десенкою, знаходилась військова частина десантників. Солдати тренувались за допомогою дерев’яної конструкції, що була побудована в 1937 році. А в 1987 її замінили на металеву.
В 1991 році вежу закрили, проте у 2007 вона знов стала відкрита для відвідування. Володарем став співробітник Феодосійського НДІ аеропружних систем Олександр Боженко. Він відчистив іржу, пофарбував і зробив платний атракціон – стрибки з парашутом.
Найбільшу складність викликала заміна «гусака» – поворотного механізму, схожого на стрілу крану. Щоб провести всі необхідні операції, потрібно було винаймати гвинтокрил. Проте перепоною стала ціна – година оренди вартувала 3,5 тис. доларів. Володар вежи знайшов інший вихід. Допоміг єдиний в Києві МАЗ-кран з подовженою стрілою.
Довгий час вежа була улюбленим місцем для екстремалів та любителів романтики. З оглядового майданчика на висоті 36 метрів відкривався неймовірний краєвид. Конструкцію використовували не лише для парашутних стрибків, але й в якості скеледрому та для банджі-джампінгу
Підйом крутий. На сходовому блоці зрозуміло, наскільки ця конструкція стара. Сходи та каркас покриті іржею. Проте з оглядового майданчика видно Поділ, Володимирську гірку, Хрещатик, Набережне шосе, Індустріальний міст та ліси Труханового острова.
Говорять, що вежу закрили через самогубство. Дочка столичного чиновника вкоротила собі віку.
Зараз цей єдиний в Європі об’єкт такого типу стоїть закритий, занедбаний, покритий іржею.
Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…