Вулиця Назарівська – прибуткові будинки та знамениті квартиранти

Ця невеличка вулиця вперше виникла на мапі міста в 1837 році. Її довжина складає всього 600 метрів, проте вона має вельми цікаву історію.

У чотирьохповерховому будинку жовтого кольору під номером 9 в свій час мешкало подружжя Русових. Без Олександра та Софії в той час в Україні не проходив ні один відомий захід в сфері освіти та культури. Саме завдяки їм в Києві був відкритий перший дитячий садок. Також у цьому будинку мешкав історик та міністр іноземних справ УНР Дмитро Дорошенко.

Будинок номер 9 по вулиці Назарівській

Фасад будинку прикрашений вишуканою лепниною, а над центральним входом розміщена морда лева, хоча вже з відбитою нижньою частиною.

Лев над входом до будинку

У будинку номер 15 в свій час зупинявся Михайло Коцюбинський.

Назарівська, 15

В будинку № 17 мешкав видатний історик М. Владимирський-Буданов.

вул. Назарівська, 17
Елементи декору

Будинок за адресою, вул. Назарівська,19 був створений спеціально для адвокатів. Його побудував Ігнатій Лєдоховський. Всередині там досить незвичайне планування. На кожному поверсі по дві 5-кімнатні квартири, де були не лише кабінет, вітальня та спальня, але і загальна на два житла приймальня.

Назарівська,19

Проте найвідомішим є будинок за адресою вул. Назарівська, 21. Чотирьохповерхова будівля виділяється своїм декором. Ценральний вхід прикрашає чоловіча голова, яка суровим поглядом споглядає вулицю. Маєток побудований в 1909 році для київського лікаря Трофимова (про це свідчить іменний вензель володаря над входом “Т.Н.П”). Там під час навчання в Київському комерційному інституті жив Ісаак Бабель.

Вулиця Назарівська, 21
Іменний вензель Миколи Трофимова

На місці цього будинку раніше був інший (його потім знесли). Там жила певний час Олена Пчілка з дочкою Лесею Українкою. Про це повідомляє меморіальна табличка на будинку. Проте варто пам`ятати, що поетеса жила не в будівлі, а на місці, де ця будівля зараз стоїть.

Меморіальна табличка на будинку номер 21

Вулиця багато разів змінювала свою назву. Спершу вона була Макарівською. В 1874 отримала нове ім`я – Назарівська. В 1919 році вона стала вулицею Антоновича. В 1926 році вулицю назвали на честь Бориса Вєтрова (робітник, що загинув під час повстання на заводі “Арсенал”). І лише в 2014 році вулиці повернули стару назву – Назарівська.

Сучасний вигляд вулиці

Автор: Марина Пєтушкова

для Київ Інформ

КиївІнформ

Recent Posts

Як доглядати за ноутбуком, щоб він працював як новий?

Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…

2 дні ago

Чи допоможе вогнегасник, якщо в будинок прилетіло

Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…

3 дні ago

Як зберегти здоров’я серця: профілактика та лікування

Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…

1 тиждень ago

Рада підтримала закон, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров.  Як…

1 тиждень ago

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Національна гвардія України»

Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…

1 тиждень ago

Стяжка підлоги без дефектів – надійне рішення із Siltek

Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…

2 тижні ago