Маєток Ковалевського
Ви можете не знати, хто такий Микола Ковалевський, проте його будинок ви точно бачили. На розі вулиць Пилипа Орлика і Шовковичної стоїть видовищний палац.
Його на замовлення надворного радника при київському генерал-губернаторі Миколи Ковалевського побудував відомий архітектор П. Альошин. Будівництво завершилось в 1914 році, і це дійсно унікальна споруда.
Перед архітектором стояло важке завдання. На ділянці, розміром 46х35 метрів потрібно було розмістити маєток з усіма підсобними приміщеннями.
В результаті з`явився будинок, а на додачу ще й 2-поверховий господарський корпус (там були стайні, хлів, каретна, гараж), садок з фонтаном та декоративною вежою. А під внутрішнім двором знаходився вбудований льох з лідником та сарай для дрів та вугілля.
Цікавим є планування та оздоблення самої будівлі. На першому поверсі заходиться хол, будуар, бібліотека, більярдна, а також кімната-купе. Цю кімнату Ковалевський замовив особисто. Річ у тім, що зі своєю дружиною він познайомився саме в потязі і таким чином щодень зізнавався їй в коханні.
Центральне місце на першому поверсі займав велика дзеркальна зала з інкрустованною підлогою.
На другому поверсі знаходились спальні господарів будинку, дитячі кімнати, учбовий клас, мала столова з балконом.
На цокольному поверсі були приміщення обслуговуючого персоналу та деякі технічні служби.
А під куполом розмістилась репетиційна зала оркестру.
Цікаво, що на фасаді є зображення кота з вусами, як у самого архітектора.
Ковалевський з родиною прожив у будинку до 1918 року, після чого емігрував. Розкішний маєток віддали для потреб різноманітних державних установ. А в 1944 – 1992 роках там знаходилось Міністерство іноземних справ УССР.
Зараз маєток Ковалевського знаходиться на балансі Адміністрації Президента, відвідати його неможливо.
Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…