8 липня Львів перетворився на столицю інноваційного спорту – адже саме тут відбувся третій національний етап України з дрон-рейсингу, що пройшов під егідою Федерації Авіамодельного Спорту України.
Організатори LVIV DRONE RACING CUP 2017, Спортивна Ліга Rotor GP Ukraine, планували провести змагання у Львівському парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького, а перший погляд на Львівське трамвайне депо N 1 (Lem Station) надихнув їх влаштувати захоплююче продовження змагань – вечірні фрістайл-перегони для глядачів. Однак, погода внесла свої корективи і змагання цілком пройшли на надскладній багаторівневій трасі у фактурному просторі Lem Station. Надскладній, тому що закритий простір вимагає від пілотів не лише швидкості, а й високої майстерності і уважності у маневрах, щоб не пошкодити дрона. Хоча у численних глядачів видовищні зіткнення і аварії викликали найбільш емоційну реакцію і відчуття справжнього екшену.
Обидві фан-зони були заповнені вщент. Дорослі і діти у захопленні підходили впритул до захисної сітки, незважаючи на прохання організаторів дотримуватися дистанції – все ж таки швидкість дрона може сягати 100-150 км на годину. Також для глядачів були встановлені спеціальні екрани і вони могли відчути те саме, що і пілоти під час польоту та побачити трасу «очима дронів». Враховуючи особливості локації, було побудовано цікавий трек, з різноманітними перепонами і складною траєкторією руху, ефектно підкреслений відповідним освітленням.
У LVIV DRONE RACING CUP 2017 прийняли участь дев’ять пілотів з п’яти міст України – Києва, Львова, Харкова, Дніпра і Броварів. Один з учасників під час пробних польотів так пошкодив дрона, що приймати участь у перегонах за звання кращого у третьому національному етапі змагались вісім учасників. Перегони проходили за системою дабл-елімінейшн (турнірна система з вибуванням після двох поразок – англ. Double Elimination) і вже у фінальній боротьбі за перше місце зустрілися Владислав Бабушкін з Дніпра та львів’янин Модест Ач. Переможцем став дніпровський пілот, а призові місця розподілилися наступним чином: 1 місце – Владислав Бабушкін (Дніпро), 2 місце – Модест Ач (Львів), 3 місце – Олександр Васильєв (Львів).
Враховуючи неабияку зацікавленість, чисельні подяки організаторам та увагу місцевих ЗМІ, можемо впевнено сказати, що львівській публіці дрон-рейсинг сподобався, та, однозначно, у Львові спорт майбутнього знайшов своїх шанувальників.
Віктор Виноградов, представник Спортивної Ліги Rotor GP Ukraine:
“Ми зустріли у Львові стільки однодумців та захоплених дронами людей, що змагання здобули несподіване і захоплююче втілення! Після офіційної частини у Львівському парку культури і відпочинку Б.Хмельницького, ми планували переміститися до Lem Station, але погода внесла свої корективи і змагання цілком відбулися там. Це одна з тих локацій, яка надихає з першого погляду, що і трапилось з нами. Діючий пам’ятник електричному транспорту початку ХХ століття – Перше трамвайне депо Львову, став відправною точкою для ідеї поєднати історію міста та інновації. Захотілося подивитися на цей унікальний простір “очима дрона” і показати його з нового боку. До того ж, там виявилося багато можливостей створити цікаву трасу, хоч і складну для пілотів. Додати видовищності та антуражу змаганням нам допомогли спеціалісти компанії ЕXO.
Наше бачення виявилося дуже співзвучним з метою засновників проекту “LemStation” – вдихнути нове життя в це місце і перетворити його в культурний центр та коворкінг для розвитку інноваційних ідей. Ми раді були долучитися!”
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…