Енергоатом вживає заходів для захисту АЕС від російських атак

Протягом вересня поточного року поруч з майданчиками усіх українських атомних електростанцій було зафіксовано прольоти майже 130 російських ударних БпЛА та крилатих ракет, рекордна кількість яких припала на Південноукраїнську АЕС.

У деяких випадках у повітряному просторі фіксувалися ворожі засоби ураження безпосередньо над об’єктами самих станцій. Так, у ніч з 6-го на 7-ме жовтня два російських БпЛА були зафіксовані поруч з промисловим майданчиком Південноукраїнської АЕС.про це повідомили в Енергоатомі.

За інформацією української розвідки, росія використовує китайські супутники для фотографування атомних електростанцій України. Це може свідчити про загрозу завдання ударів по нашим ядерним об’єктам.

На виконання доручення Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, АТ «НАЕК «Енергоатом» проводить активну підготовку до різних сценаріїв російського ядерного терору.

«Ми вживаємо заходів, які унеможливлюють виведення з ладу на тривалий термін наших енергогенеруючих об’єктів, через що українці можуть залишитись без електроенергії. Компанія докладає максимальних зусиль для того, щоб до початку осінньо-зимового періоду всі дев’ять енергоблоків, які знаходяться на підконтрольній Україні території, видавали на повну потужність», — розповів очільник компанії Петро Котін.

В умовах фактичного знищення російськими ударами маневрової електрогенерації атомні електростанції забезпечують базове навантаження в національній енергосистемі. Очікується, що цього року в зимовий період частка Енергоатома у загальнодержавній генерації електроенергії сягатиме до 80%.

Варварські та антигуманні дії російських військ щодо атак на об’єкти ядерної енергетики України є прямим порушенням норм міжнародного права, зокрема Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року та Рішення 11-го пленарного засідання Генеральної конференції МАГАТЕ від 18 вересня 2009 року, які прямо забороняють будь-який збройний напад або загрозу нападу на ядерні об’єкти під час їх експлуатації або будівництва навіть коли вони є воєнними об’єктами.

Україна очікує від міжнародної спільноти рішучих дій на найвищому рівні щодо вжиття невідкладних та дієвих заходів для недопущення ядерної катастрофи в Україні, спровокованої російським ядерним шантажем.

Roman

Recent Posts

Як доглядати за ноутбуком, щоб він працював як новий?

Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…

11 години ago

Чи допоможе вогнегасник, якщо в будинок прилетіло

Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…

1 день ago

Як зберегти здоров’я серця: профілактика та лікування

Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…

1 тиждень ago

Рада підтримала закон, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров.  Як…

1 тиждень ago

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Національна гвардія України»

Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…

1 тиждень ago

Стяжка підлоги без дефектів – надійне рішення із Siltek

Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…

2 тижні ago