Брудна вода з Десни: фахівці пояснили алгоритм дій у разі виникнення проблеми

Ситуація через виявлення нечистот, які були скинуті з росії у річку Сейм і тепер прямують Десною до Києва залишається під контролем. Всі оперативні служби готові до випадків можливого негативного розвитку подій.

Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, – Пише Каштан.

“В місті ситуація стосовно води спокійна і не викликає ніяких занепокоєнь. На рівні міста створено та працює в цілодобовому режимі оперативний штаб, який збирає всю інформацію. На даний час результати аналізів не викликають занепокоєння. Ми чітко знаємо, де ця пляма, як вона прямує. Вся наша система міста повністю готова до будь-яких надзвичайних подій, які можуть виникнути”, — сказав Ткачук.

За його словами, інформація про забруднення води в Сеймі почала надходити до відповідних українських структур ще з 14 серпня.

Водночас присутній на брифінгу голова правління — генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк розповів, що двічі на добу фахівцями підприємства проводяться аналізи води на Деснянській водозабірній станції.

“На сьогоднішній день в районі водозабору вода доброї якості, відхилень немає”, — запевнив Лисюк.

Він зазначив, що співробітники “Київводоканалу” з іншими службами моделювали ситуацію як впоратися із цим забрудненням маючи ті технології, які на сьогодні є у підприємства, і знайшли вихід.

“Ми провели дуже велику роботу, щоб впровадити технологію очищення води від неприємного запаху за допомогою активованого вугілля, який є природним абсорбентом”, — поділився інформацією Лисюк.

За його словами, враховуючи, що такий реактив в Україні не виробляється, було знайдено його виробника в Європі. В результаті вже у п’ятницю столичний водоканал очікує на прибуття вантажу.

У той же час, як зазначив керівник “Київводоканалу”, очікується, що брудна вода Десною дійде до Києва не раніше ніж за два тижні.

Водночас учасники брифінгу підкреслили, що фахівці враховують усі можливі сценарії розвитку подій.

“У нас є декілька джерел водопостачання (Києва, — ред.): з Десни, Дніпра, артезіанських джерел. Тому методом диверсифікації ми можемо подавати воду”, — наголосив Лисюк.

Разом з тим він назвав малоймовірним негативний розвиток ситуації, а якщо такий і трапиться, то це призведе до того, що деякі райони Києва будуть з обмеженим водопостачанням. Втім вода в таких випадках підвозитиметься споживачам із накопичувальних резервуарів.

“Але це — дуже малоймовірний сценарій”, — підкреслив посадовець.

У контексті сказаного, він звернув увагу на те, що подібні забруднення траплялися і в минулому.

“Ми з ними впоралися добре”, — зазначив Лисюк.

Говорячи про джерело забруднення, посадовці підкреслили, що воно має виключно органічне походження.

“Це органічні речовини, рослинного походження. Ні пестицидів, ні токсинів (з Міноборони навіть підключалися фахівці) там немає”, — заспокоїв представник “Київводоканалу”.

При цьому він додав:

“Якщо навіть якась концентрація дійде до Дніпра, то вона буде такою, що населення це не відчує… Можемо гарантувати, що за добу, як мінімум інформація про загрозу буде надана населенню”.

Roman

Recent Posts

Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину

Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…

2 дні ago

Зеленський презентував у Верховній Раді план стійкості

Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…

2 дні ago

ЗМІ: Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії

У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…

2 дні ago

1000 днів повномасшабної війни

За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…

2 дні ago

Нацакадемія наук передала приватним забудовникам більше 100 га державної землі в Києві

У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…

1 тиждень ago

Росія розплачується з КНДР за ресурси ракетними технологіями

Це становить небезпеку не лише для європейської частини НАТО, а й для Сполучених Штатів, Південної…

1 тиждень ago