Дитячий психолог — фахівець, який надає психологічну допомогу. Такий професіонал не має вищої медичної освіти, тому не слід плутати психолога із психотерапевтом. На відміну від лікарів ці фахівці не можуть призначати медичні препарати. До сфери діяльності фахівців входять переважно консультування батьків та робота з дітьми щодо вирішення локальних проблем.
Дитячий психолог надає допомогу в подоланні типових вікових проблем, визначенні індивідуальних особливостей та здібностей дитини (у тому числі її характеру), налагодженні відносин з однолітками, батьками та близькими. Його підтримка актуальна у разі, якщо дитина страждає від нічних страхів, поганого апетиту, стурбованого сну, зміни настрою, затримок розвитку (у тому числі порушень мови), боязні спілкування, шкідливих звичок (гризе нігті, смокче пальці), боязні темряви та інше.
Разом з іншими фахівцями дитячі психологи займаються адаптацією дітей у соціумі, усувають проблеми з промовою (у тому числі заїкуватість), допомагають дитині, яка потрапила до прийомної сім’ї.
Консультація дитячого психолога допомагає дітям, які відрізняються психічним здоров’ям. Психічними розладами займаються психіатри, тому тільки вони можуть здійснювати діагностику серйозних патологій та проводити їх лікування з використанням спеціальних медичних препаратів. Також психологи не є лікарями-дефектологами. Він не зможе самостійно усунути причини затримки у розвитку, він може лише допомогти дитині на етапі лікування, підтримати її, налаштувати на позитивний результат, пояснити, що нічого страшного не сталося, і будь-які відхилення не є серйозною проблемою.
Психологи працюють не лише з дітьми, а й батьками, оскільки дуже часто коріння проблем криється саме у відносинах малюків та підлітків із дорослими. Тому найвищих результатів можна досягти тоді, коли ви звертаєтеся зі своєю дитиною відразу і до психолога, та інших фахівців.
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…
Це становить небезпеку не лише для європейської частини НАТО, а й для Сполучених Штатів, Південної…