AFP PHOTO / ANATOLIY STEPANOV (Photo by AFP) (Photo by -/AFP via Getty Images)
Десять років тому 12 квітня 2014 року, російські диверсанти на чолі з Ігорем Гіркіним-Стрэлковим, захопили відділення міліції у Слов’янську та Краматорську.
Ці події стали підставою для початку антитерористичної операції (АТО) на Донбасі для відбиття агресії РФ.
“Апостроф” зібрав факти про ці події.
Близько 9 ранку 12 квітня 2014 року до будівлі Слов’янського міського управління МВС України під’їхали 2 автобуси, що доправили близько 20 добре озброєних і екіпірованих невідомих чоловіків, які захопили установу. Під час штурму бойовики використали димові шашки та сльозогінний газ, стріляли у повітря. Метою захоплення міліцейського відділку було заволодіння вогнепальною зброєю. Увечері того ж дня загін бойовиків захопив відділок МВС у сусідньому місті – Краматорську.
Вже вдень 12 квітня репортер Василь Максимов впізнав в одному із членів штурмової групи у Слов’янську учасника російської інтервенції у Криму – тоді він зі зброєю забороняв репортерам зйомку. Було опубліковано його фото для порівняння у Криму та Слов’янську.
Очільник групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук повідомив – події на Донбасі керуються російською розвідкою. У Слов’янську діють ті самі бійці російського ГРУ, що в березні захоплювали Крим.
Як повідомляла пресслужба МВС України, у будівлі перебувало близько 20 озброєних людей, які представилися ініціативною групою так званої “донецької республіки”.
У черговій частині містилося два десятки автоматів, понад чотири сотні пістолетів Макарова, а також набої. Ніяких конкретних умов зловмисники не висували.
Захоплену зброю росіяни роздали учасникам мітингу, який якраз тоді відбувався у Слов’янську. Мер Слов’янська Неля Штепа після переговорів з озброєними людьми, які захопили відділення міліції, повідомила, що це представники “Народного ополчення Донбасу”.
Станом на ранок 13 квітня диверсанти контролювали усі виїзди зі Слов’янська.
У ніч з 12 на 13 квітня 2014 року на засіданні РНБО було ухвалено рішення про проведення антитерористичної операції з метою нормалізації ситуації на сході України.
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…
Представники Міноборони України, Повітряних сил ЗСУ, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, українських та…