У Київській області до наших днів зберігся розкішний палац Остен-Сакенів, який збудували ще в першій половині XIX століття.
Архівні фото та історію у своєму Telegram-каналі опублікував екскурсовод Кирило Степанець, – передає Апостроф.
За його словами, розкішний палац часів ХІХ століття чудово зберігся і його можна побачити у населеному пункті Немішаєве Київської області.
Палац Остен-Сакенів належав графу Карлу Сакену. Екскурсовод стверджує, що ця місцевість огорнута різними таємницями та легендами. Це пов’язано з тим, що перший власник маєтку збожеволів з незрозумілих причин.
Згодом палац Остен-Сакенів кілька разів продавали, а за підсумками Жовтневого перевороту все майно останнього власника “націоналізували” на користь радянської влади.
“У 2000 році в маєтку сталася пожежа. Було знищено всі меблі, а сама споруда, на жаль, досі перебуває в аварійному стані. Палац не відновлювався з моменту пожежі і поступово руйнується”, – наголосив Степанець у своєму тематичному Telegram-каналі.
Окремо популярний екскурсовод зазначив, що палац Остен-Сакенів ХІХ століття розташований на вулиці Біохімічній у селі Немішаєве.
Микулицька маєтність, до складу якої входило і Мироцьке, 1805 року була подарована графу Карлу Сакену.
Після його смерті маєток перейшов до Івана фон-дер Остен-Сакена (помер 1853 року), а потім власником маєтку став його син Карл Остен-Сакен.
У першій половині XIX століття власники маєтності зводять одноповерховий з наріжною баштою цегляний палац та розбивають навколо парк.
Остен-Сакени володіють маєтком та палацом до 1873 року, коли маєток купує дружина київського купця Євдокія Осипівна Астахова. Згодом, у 90-х роках ХІХ ст., маєток переходить до Воронцових-Дашкових, а 1904 року маєток разом із палацом придбав селянин Андрій Кулик.
На початок ХХ ст. садиба складалася власне з палацу та 2 дерев’яних будинків у парку. У парку була альтанка. Парк був засаджений фруктовими деревами. До парку належав ставок на річці Орлянка, через який було перекинуто дерев’яний місток. З іншого боку ставка знаходились поміщицькі оранжереї.
Після більшовицького перевороту в жовтні 1917 року маєток було націоналізовано у складі палацу, парку з садом, будинку контори спиртзаводу (останній збудовано у 1905-06 рр.) та казарм для робітників. На відміну від багатьох дворянських садиб України, палац та парк не було знищено.
Згодом палац було віднесено до території селища Немішаєве, і, коли поруч збудували біохімічний завод, у палаці розташувався клуб заводу. В палаці довго зберігалися меблі початку ХХ ст.
У листопаді 2000 року уночі в палаці сталася пожежа. Було знищено усі меблі, а сам палац дуже постраждав.
Палац не відновлювався, і він поступово руйнується.
На 2012 р. від палацу залишилася фактично лише фасадна стіна і залишки вежі. Парк перебуває у занедбаному стані, колишні казарми робітників використовуються як приватні житлові будинки.
Osten-Sacken off-stage
У 2016 році на руїнах маєтку Остен-Сакен вперше відбувся фестиваль театру поза сценою просто неба Osten-Sacken off-stage. Це мультидисциплінарний фестиваль, у програмі фестивалю представлені такі напрями: театр, музика, кіно, ленд-арт, дискусійна панель, платформа work-in-progress та різноманітні художні й освітні практики.
Руїни також пережили російську окупацію та бої за Київ під час повномасштабного наступу росіян на Київську область у 2022р.
У 1912 році Київ отримав свій перший хмарочос — грандіозну споруду Лева Гінзбурга. Будівля висотою…
Попри складні воєнні часи, Україна впевнено тримає курс на діджиталізацію, демонструючи результати, що справді вражають.…
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…