У мережі показали архівні фото центру Києва – Хрещатик у 1880-ті роки. По вулиці тече струмок, а замість звичним на сьогоднішній день машин їздять вози із запряженими кіньми.
Відповідні світлини опублікувала група “Клуб Корінного Киянина” у Facebook, – повідомили на Апострофі.
“Дійсно, навіть уявити тяжко що так все виглядало. Струмок Хрещатик тече по поверхні, під час дощу перетворюючись на ріку, через декілька років у 1888-1889 побудують колектор і він зникне з поверхні вулиці”, – розповідають жителі столиці у коментарях під фото.
Цей струмок брав витоки з Козячого болота в районі сучасного Майдану Незалежності, а також джерел в районі Європейської площі. Він не був випрямлений у канаву, як річка Глибочиця, яка протікала між Верхним і Нижнім валом, а хаотично протікав вулицею. Під час злив струмок сильно розливався та підтоплював будинки.
Аби сховати цю річку у величезну цегляну трубу та засипати землею, взимку 1888 року почалося будівництво Хрещатицького колектора. Це обійшлося Києву доволі дешево – у 100 тисяч рублів. Через рік трубу ввели в експлуатацію. Наразі струмок досі є під Хрещатиком. Підземна труба починається з Європейської площі та впадає в інший підземний струмок Клов біля ділового центру “Парус”.
Крім того, на фотографії можна побачити дбайливо обгороджені деревця, які були висаджені вздовж вулиці Хрещатик від Великої Васильківської вулиці сучасного Шевченківського району.
Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…