Європейська площа постійно змінювала пам’ятники. Історичні фото Києва

Завдяки історичні фото Києва можна не лише побачити, як виглядала Європейська площа у Києві у 1950-х роках, а й дізнатися, які пам’ятники на ній розміщувалися протягом ХХ століття.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці “”Спрага”: в Києві цікаво”.

Так, у 1911 році на Європейській площі, яка тоді називалася Царською, до дня святкування 50-річчя скасування кріпосного права, встановили пам’ятник імператору Олександру II. Проте проіснував він недовго, адже уже за 8 років, у 1919 році, монумент знесли.

За кілька місяців на його місце встановили фігуру червоноармійця із фанери, у “будьонівці”, шинелі та з гвинтівкою в руках, висотою 8 метрів. Пам’ятник назвали: “Червоноармійцю – захиснику народних мас”. Проте і цей монумент простояв недовго. Уже того ж року його, як й інші радянські пам’ятники знесли денікінці, які захопили Київ.

У 1944 році на Європейські площі встановили пам’ятник Сталіну. Тоді в журналі “Огонек” написали: “І перше, що роблять люди, звільнивши свої будинки, вулиці та міста від фашистських нелюдів, це зводять пам’ятник найбільшому полководцю в історії людства, наймудрішому вчителю, найріднішій і найулюбленішій людині на Землі – товаришу Сталіну. Ось чому одночасно у Києві, Одесі, Мінську, Харкові та багатьох інших містах піднялися величні пам’ятки вождю”. Цей монумент знесли у 1956 році й з того часу на площі пам’ятників більше не було.

Roman

Recent Posts

Як доглядати за ноутбуком, щоб він працював як новий?

Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…

16 години ago

Чи допоможе вогнегасник, якщо в будинок прилетіло

Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…

2 дні ago

Як зберегти здоров’я серця: профілактика та лікування

Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…

1 тиждень ago

Рада підтримала закон, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров.  Як…

1 тиждень ago

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Національна гвардія України»

Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…

1 тиждень ago

Стяжка підлоги без дефектів – надійне рішення із Siltek

Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…

2 тижні ago