Штрафи для правопорушників у громадському транспорті хочуть збільшити

В Україні хочуть оновити розміри штрафів за пошкодження обладнання громадського транспорту, а також передбачити покарання за незаконне проникнення у тунелі метрополітену.

Це прописано у відповідному законопроєкті №6164.

Проєкт закону пройшов перше читання у Верховній Раді. Документ вносить зміни до кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення у міському електричному транспорті.

Проєкт пропонує також внести зміни до статті 119 Кодексу України про адмінправопорушення та встановити для громадян покарання, якщо вони:

  • пошкодили внутрішнє обладнання та скло автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів, трамваїв та вагонів метрополітену. Передбачений штраф у розмірі від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-850 грн).
  • викинули сміття та інші предмети з вікон і дверей автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв, а так само за засмічення станцій та вагонів метрополітену. Передбачений штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн).
  • курили тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, пристроях для споживання тютюнових виробів без їх згоряння або кальянах в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах, трамваях, вагонах та на станціях метрополітену. Передбачений штраф від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-340 грн).
  • їхали на дахах вагонів, міжвагонних з’єднаннях та інших виступаючих зовні частинах тролейбусів, трамвайних вагонів або вагонів метрополітену. Передбачений штраф від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн).
  • самовільно проникнули у вентиляційні шахти (кіоски), тунелі, підземні та наземні споруди, на колії метрополітену, у виробничі приміщення станцій метрополітену. Передбачене попередження або штраф у розмірі від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн).
Roman

Recent Posts

Як у 1950-х роках будували Палац спорту: архівні фото

Завдяки архівним світлинам можна побачити, як будували столичний Палац Спорту. Фото опублікували на Facebook-сторінці "Клуб Корінного Киянина".…

1 день ago

Як виглядає найстаріший житловий будинок Києва

Найстаріший будинок Києва, побудований у 18 столітті, розташований на Контрактовій площі, 7. Він все ще…

3 дні ago

Як виглядала столична Солом’янка у 1880-тих роках

З’явилось архівне фото Солом’янського району Києва – на фотографії помітно, якою була Солом’янка у далекому…

5 днів ago

Як виглядав легендарний київський ресторан “Кукушка”. Архівне фото

Наприкінці 30-х - на початку 50-х років у Києві було відкрито ресторан "Кукушка". Комплекс з…

6 днів ago

Вивезення ТПВ в Києві

Вивезення твердих побутових відходів є досить важливою справою, від якої залежить стан навколишнього середовища. Професійний…

6 днів ago

В мережі згадали знесену історичну будівлю на вулиці Златоустівська

Стародавній Київ прекрасний, але з часом у місті втрачаються деякі історичні об’єкти. У мережі опублікували…

1 тиждень ago