Штраф за використання генератора: кому загрожує та як уникнути

Через проблеми з електропостачанням, внаслідок обстрілів критичної інфраструктури України російськими окупантами, українці, які мають можливість, почали користуватися генераторами – теоретично, за неправильної їх експлуатації, можна отримати штраф, проте на практиці мало кого штрафують.

Про це йдеться у матеріалі “Обозревателя”.

Так, поліція може виписати штраф за порушення Кодексу адміністративних правопорушень через, наприклад, зберігання понад п’ять літрів палива без ліцензії чи встановлення генератора на недостатньо від палива чи житлових приміщень на відстані.

Водночас на практиці за неправильне зберігання палива в Україні бізнес не штрафують, оскільки Кодекс розроблявся без урахування ситуацій, коли мало не кожному підприємству для виживання необхідно встановлювати генератор. Правоохоронці фактично зараз заплющують очі на відносно незначні правопорушення.

“Про чергову “зраду” зі штрафами за зберігання пального без ліцензії – повідомляю, що жодного штрафу на суб’єкти господарювання (крім, звичайно, АЗС, НПЗ та оптовиків) у період зими накладено не буде”, – пояснив голова податкового комітету ВР Данило Гетьманцев.

Разом з тим варто підкреслити, що не варто ігнорувати правила експлуатації генератора. Наприклад, від надмірного шуму допоможе позбутися спеціальна конструкція, що провітрюється, а також перенесення генератора в більш віддалене місце. Також не можна підключати без дозволу генератор безпосередньо до мережі. Він має працювати автономно.

Крім того, генератор необхідно розмішати на відстані шести метрів до найближчої стіни, на відкритому повітрі або у спеціальному вентильованому загородженні, адже при його використанні виділяється чадний газ.

Roman

Recent Posts

Вивезення ТПВ в Києві

Вивезення твердих побутових відходів є досить важливою справою, від якої залежить стан навколишнього середовища. Професійний…

5 години ago

В мережі згадали знесену історичну будівлю на вулиці Златоустівська

Стародавній Київ прекрасний, але з часом у місті втрачаються деякі історичні об’єкти. У мережі опублікували…

4 дні ago

1More ComfoBuds 2 TWS (ES303) — універсальні бездротові вкладиші

1More ComfoBuds 2 — зручні та стильні навушники-вкладиші другого покоління лінійки ComfoBuds від 1More. Ця…

1 тиждень ago

Затопленi села. Як під Києвом було створене штучне море

На півночі від Києва розкинулось велике водосховище – Київське море. Створене штучно, має площу 922…

1 тиждень ago

Київ у 1930-50-х роках – як колись виглядав бульвар Шевченка

У мережі показали, як виглядав у 1930-50х роках Бульвар Тараса Шевченка у Києві, прокладений на…

1 тиждень ago

Правила вживання коньяку Sarajishvili

Коньяк Sarajishvili — втілення традицій і вишуканості у світі алкогольних напоїв. Елітний продукт має багатовікову…

1 тиждень ago