Що потрібно знати про іранські дрони Shahed-136

Протягом останнього місяця Росія почала атакувати українські міста іранськими дронами-камікадзе “Шахидами” – постраждали Миколаївська та Одеська області, були випадки їхнього застосування на Криворіжжі, а 5 жовтня дронами обстріляли Київську область.

Що потрібно знати про іранські “шахіди” “Shahed-136”, розповідає “Апостроф”.

Незважаючи на те, що на збитих українськими військовими безпілотниках написано назву “Герань-2”, до російського виробництва вони не мають жодного відношення – країна-агресор закупила їх в Ірані, де летальні апарати називаються “Shahed-136”.

Дрон “Shahed-136” має трикутну форму, фюзеляж у нього практично зливається з крилом, у носі розташований обтічник, в якому знаходиться вибухівка. Силова установка – хвостовий електромотор з повітряним гвинтом, що штовхає. Розмах крил становить 2,5 метра, довжина корпусу – близько двох метрів, заявлена дальність польоту – не менше 2 000 кілометрів, загальна вага та вага бойової частини невідомі. Швидкість польоту – близько 185 км/год.

“Шахиди” можуть застосовуватися масово та приховано. В Ірані найчастіше ці безпілотники запускають групами – до п’яти безпілотників поміщають у контейнер, який розташовують на цивільній вантажівці. Розрахунок робиться на те, що навіть якщо частина з них буде збита, якісь все ж таки долетять до цілі.

Варто зазначити, що дрони-камікадзе можуть бути збиті будь-якими засобами ППО і навіть звичайною стрілецькою зброєю. Складність полягає у виявленні апарату за допомогою радарів через їх невеликий розмір. Однак його можна виявити візуально, і відстежувати напрямок польоту, оскільки його швидкість невелика.

За словами українських військових експертів, глобально такі безпілотники хід війни не змінять, але багато залежить від їхньої кількості. За даними розвідки, до Росії надійшло менше сотні таких апаратів. Збивати їх також цілком реально навіть у великих кількостях, потрібна практика.

Нагадаємо, іранські дрони-камікадзе становлять загрозу для життя, здоров’я та майна українців. Шахіди несуть досить потужний заряд на борту та мають великий радіус ураження. Крім того, такий дрон може довільно, або від влучення ППО, вибухнути в повітрі, і уламки, що падають, можуть завдати чимало бід.

Тому при появі подібних літальних апаратів у небі слід негайно пройти в укриття, притулок або інше безпечне місце.

Roman

Recent Posts

Tommy Hilfiger: відображення стилю та якості в американській моді

Tommy Hilfiger є всесвітньо відомим американським брендом. Він вдало поєднує класичний стиль із сучасними модними…

1 день ago

​До експлуатації в ЗСУ допустили оптоволоконний дрон “Ронні 13”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах безпілотний літальний апарат "РОННІ-13".  Про…

3 дні ago

Покупці як інструмент просування інтернет-магазину

Розвиток інтернет-магазину — нелегке завдання в умовах високої конкуренції. Недостатньо просто запропонувати хороші товари за…

1 тиждень ago

Що таке автопілот Tesla і чи варто довіряти йому свою безпеку?

Однією з вагомих причин купити Tesla на Timofeev CARs являється її автопілот. Він суттєво допомагає…

1 тиждень ago

Зарядні пристрої для акумуляторів 21700: потужність під контролем

У сучасному світі високих технологій усе частіше використовуються літій-іонні акумулятори формату 21700. Вони стали серцем…

2 тижні ago

Ізотоніки для спорту – що це і для кого?

У світі спортивного харчування та активного способу життя все частіше можна почути слово "ізотонік". Яскраві…

2 тижні ago