В спорткомплексі НПУ ім. Драгоманова почали монтувати скеледром прямо на стіну з унікальною мозаїкою. Робітники вбили балки прямо в мозаїку, і пошкодили значну її частину — збили кілька кілограмів смальти, унікального матеріалу, який вже не виробляють в Україні.
Про це повідомили у спільноті ukrainianmodernism в Instagram.
Роботи тривають вже кілька днів.
Біля мозаїки лежить матеріали для зашивання стіни, і робітники кажуть, що через тиждень зашиють половину мозаїки.
У спільноті закликали керівництво спорткомплексу і ректора НПУ негайно припинити зашивання мозаїки і монтаж скеледрому і перейти до діалогу з громадою щодо відновлення пошкоджених ділянок мозаїки.
Робити скеледром на мозаїці — варварство і знущання над культурною спадщиною України. Мозаїки 2-ї половини ХХ століття — унікальний пласт нашої культури, створений українськими художниками. Мозаїка — це не муральчик фарбою зафігачить. Мозаїки робили зі смальти — це дорогий матеріал, який виплавляли на спеціальному склозаводі в Лисичанську. Професійний художник робив ескіз з дотриманням принципів монументальної композиції. З Лисичанська привозили кілька тон смальти, кололи на дрібні шматки — і далі йшла кропітка, багатомісячна праця. Кожен камінчик мозаїки художник викладав вручну. Завдяки феномену монументального мистецтва українські міста стали музеєм під відкритим небом”, – обурюють активісти.
Вони наголошують, що це публічне мистецтво належить кожному з нас, тож анонсували акцію протесту з вимогою зупинити монтаж скеледрому на стіні з мозаїкою та запрошують однодумців її підтримати.
Акція відбудеться в четвер, 16 грудня об 11:00. Тургенівська, 3/9.
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…