На території Чорнобильського заповідника цьогоріч облаштують локації для спостереження за птахами в дикій природі.
Про це повдіомляє прес-служба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у Facebook.
Таким чином екологи хочуть популяризувати серед туристів бьордвотчинг – інформативний спосіб вивчення пернатих у їх природному середовищі.
Проект, в рамках якого буде реалізовано задум, називається «Розвиток екотуризму на територіях, що зазнали радіаційного забруднення – шлях до збереження біорізноманіття українського Полісся».
Він запроваджений у рамках програми малих грантів ПРООН/ГЕФ в Україні спільно з партнером – громадською організацією «Екологічний простір-2020».
«Мова йде про будівництво в Заповіднику п’яти спостережних веж та облаштування прилеглих до них територій (кемпінгів) для вітчизняних та іноземних бьордвотчерів» — повідомляється на офіційній сторінці проекту.
Екологи зазначають, що що бьордвотчинг на територіях, що зазнали радіаційного забруднення й отримали статус заповідних, має надзвичайний потенціал. Вони нагадують, що Чорнобильський заповідник розташований на перехресті великих пташиних міграційних шляхів, і за сезон тут пролітає 30-50 тисяч гусей, 150-200 тисяч качкоподібних та до 1,5 мільйона інших пернатих. Окрім того, на заповідній території зафіксовано багато колоній лелекоподібних, сивкоподібних, гусеподібних, пеліканоподібних та інших птахів.
Цікавить комфортна жіноча білизна на кожен день? Сучасні бренди пропонують таке різноманіття, що голова йде…
Саме цього дня 98 років тому, 13 травня 1927го року, був заснований футбольний клуб «Динамо»…
Київ 1918 року з фотоархіву Українських січових стрільців Оригінальні ж фотонегативи зберігаються в архівах Українського…
Під час свого першого недільного звернення новообраний Папа Римський Лев XIV закликав до "тривалого та…
Міністерстві закордонних справ України нагадали, що Друга світова війна почалася з угоди нацистської Німеччини та…
Онлайн слоти - це найпопулярніший тип ігор в казино онлайн. Багато хто з гравців перемагає…