Депутати Київради вирішили знести на Хрещатику садибу 19-го століття

Депутати Київради підтримали проєкт рішення про передачу земельної ділянки під садибою 19 століття на Грушевського, 4б поблизу Хрещатика.

За рішення проголосували 87 депутатів, лише двоє натиснули «проти». Земельну ділянку передали в оренду компанії «Грааль» для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-готельного центру на місці пам’ятки архітектури, – пише Хмарочос.

«За» рішення проголосували представники всіх фракцій в Київраді: УДАРу, Європейської солідарності, Слуги народу, Голосу, Єдності, Батьківщини, ОПЗЖ. «Проти» та «Утримались» – лише три депутати з 99.

Перед засіданням всім депутатам роздали інформаційну довідку від забудовника про будівництво офісно-готельного центру з рендерами об’єкту. В ній вказано, що реалізація проєкту має для Києва стратегічне містобудівне значення. Хмарочос зауважує, що ці рендери не є проєктом чи будь-яким іншим офіційним документом, а лише пропозиціями.

З 1989 року будинок на Грушевського, 4б визнали непридатним для проживання, а його мешканців виселили. В 2006 році колишні мешканці приватизували квартири і продали їх фірмі «Грааль». Проте не всі приміщення належать компанії, тому передача ділянки в оренду передбачає імовірне знищення чужого майна.

Київські захисники історичної спадщини проводили мітинги на захист цієї будівлі більше 10 років. У 2000 роках було представлено проєкт будівництва. Згідно з ним, на місці старої забудови мав з’явитися готельно-офісний комплекс «Столичний» висотою 160 метрів. У 2011 році будинок внесли до реєстру історичних будівель. Через місяць суд скасував дане рішення.

Департамент архітектури та містобудування не надавав містобудівних умов та обмежень для будівництва на Грушевського, 4б. Також відсутній детальний план території.

«Мапа реновації» вказує, що дореволюційний житловий флігель Івана Бонадурера цінний як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського, яка майже не збереглася. У його проєктуванні будинку брали участь видатні київські архітектори: В. Ніколаєв, О. Шварценберг, С. Рикачов. На захист будівлі від знищення стала Національна спілка архітекторів України.

Roman

Recent Posts

STALKER 2 – історія 15 років створення гри

15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…

3 години ago

Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину

Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…

2 дні ago

Зеленський презентував у Верховній Раді план стійкості

Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…

2 дні ago

ЗМІ: Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії

У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…

2 дні ago

1000 днів повномасшабної війни

За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…

2 дні ago

Нацакадемія наук передала приватним забудовникам більше 100 га державної землі в Києві

У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…

1 тиждень ago