Колишня співробітниця Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів під час процесу звільнення вкрала штами небезпечних вірусів у флаконах для подальшого збуту.
“Колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною за підтримання виробничих і контрольних штамів вірусів, які зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до них, привласнила небезпечні штами вірусів, які визначаються як збудники заразних хвороб тварин і можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів. Вона винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу особливо небезпечної хвороби – ньюкаслської хвороби птиці”, – йдеться в повідомленні генпрокуратури
Відзначається, що для приховування злочину, завсектором порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, навмисне зменшуючи кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу – зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу, не повертала їх у сховище мікроорганізмів, а частину новоствореного матеріалу привласнювала.
“Зазначені штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання в холодильнику, де вони були виявлені під час обшуку. Своїми діями колишня співробітниця завдала шкоди Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів”, – підкреслюють в Офісі генпрокурора.
Жінці повідомили про підозру за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, зараз вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…