Фото: Big Kyiv
На території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” біля самого схилу за пам’ятником “Менора” розпочалося зведення каркасу майбутньої синагоги в ареолі православного та єврейського кладовищ.
До будівництва цього приватного об’єкта дотичні російські мільярдери єврейського походження, які ведуть успішно бізнес у путінській Росії. Спорудження відбувається під постійним наглядом охорони, повідомляє київське інтернет-видання.
Єврейська громада разом із Йосифом Зісельсом одразу після заяв прихильників російського проекту вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру заявила, що дана ділянка є частиною православного кладовища, а це означає, що будувати синагогу там неприпустимо.
“Єврейська релігійна традиція однозначно забороняє будь-яке будівництво на місцях кладовищ і масових поховань. Спроба побудувати синагогу на землі Православного кладовища є образою єврейських духовних і моральних цінностей, а також відвертою провокацією проти православних віруючих“, – сказав він.
Згідно плану розвитку заповідника, територія колишнього Кирилівського православного кладовища є одним з найдавніших київських некрополів, і вона є охоронною зоною, в якій будувати не можна.
“Автори приватного проекту хотіли довести, що там немає захоронень і організували посеред зими розкопки орієнтовно на глибині 1,5 метра і натрапили на рештки людського черепа. Замість того, щоб викликати поліцію при виявленні людських решток, вони повернули череп назад і засипали землею“, – розповів співробітник Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”, науковець Михайло Гутор.
Розкопки наприкінці грудня-початку січня проводило приватне підприємство “Пам’ять і слава” на замовлення приватного Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, а не державний Інститут археології.
При цьому із адміністрацією Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” ніхто не радився і їх позицію про недопущення будівництва на цій території не було враховано.
Як стверджують у заповіднику, згідно проектів документів синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Дозвіл на її зведення видав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та відповідно міський Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
“Зараз вони будують синагогу, а за документами вона значиться як мала архітектурна форма – МАФ“, – розповідає Михайло Гутор.
Власність на землю — це не лише можливість користуватися ресурсом, а й відповідальність перед законом.…
Цікавить комфортна жіноча білизна на кожен день? Сучасні бренди пропонують таке різноманіття, що голова йде…
Саме цього дня 98 років тому, 13 травня 1927го року, був заснований футбольний клуб «Динамо»…
Київ 1918 року з фотоархіву Українських січових стрільців Оригінальні ж фотонегативи зберігаються в архівах Українського…
Під час свого першого недільного звернення новообраний Папа Римський Лев XIV закликав до "тривалого та…
Міністерстві закордонних справ України нагадали, що Друга світова війна почалася з угоди нацистської Німеччини та…