У Києві пропонують облаштувати більше кишенькових скверів. Їх ще називають прибудинковими. Ініціатори ідеї хочуть прикрасити житлові двори, зробити сквери в пішій доступності до людей і створити комфортні умови для прогулянок місцевих жителів.
Деякі кишенькові сквери вже з’явилися на вулиці Татарській, на проспекті Академіка Глушкова, на перетині вулиць Гонти і Теліги. У 2021 році фахівці хочуть створити і відкрити ще більше прибудинкових зон відпочинку.
Це невеликі зелені зони відпочинку, які знаходяться в спальних районах біля житлових будинків. Вони потрібні для тих, кому проблематично або затратно їздити по місту кожен день, щоб потрапити у великий парк або сквер.
Великі зони відпочинку в мегаполісах знаходяться далеко. Створення кишенькових скверів дуже актуально в Польщі, тому в “Київзеленбуді” взяли у них приклад такої ідеї.
Для створення таких скверів не буде потрібно багато коштів. Головне – це враховувати певні технічні моменти: теплотраса і різні інженерні комунікації. Щоб ініціювати кишеньковий сквер, жителям можна звернутися з проханням до місцевих депутатів.
Дніпровський район – вулиця Ентузіастів, 3/1.
На локації облаштують лавки, урни для сміття, автономне освітлення на сонячних батареях, дитячий майданчик з м’яким покриттям і місце для гри в шахи. Сквер повинні відкрити до кінця травня 2021 року.
Голосіївський район – вулиця Лятошинського, 26Б.
Тут буде великий спортивний майданчик, прогулянкова стежка, новий газон, кругові лавки навколо дерев і так далі.
Солом’янський район – вулиця Машинобудівна, 25А.
На території збираються облаштувати дитячий та спортивний майданчики, місце для вигулу собак, сучасне освітлення, пандуси, пішохідні доріжки, більше дерев і багаторічних рослин.
Деснянський район – між житловими будинками проспекту Маяковського і вулиці Бальзака.
На площі 2,4 гектара буде липова алея з велодоріжками, дитячим майданчиком, з відремонтованими підходами до будинків, з новим освітленням тощо. Відкриття заплановано на липень 2021 року.
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…