Музей історії України через суд вимагає знести каплицю УПЦ МП біля Десятинної церкви

Національний музей історії України подав позов до Господарського суду Києва і вимагає знести каплицю УПЦ МП, яка, ймовірно, була побудована самовільно біля залишків Десятинної церкви.

Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє релігійне інтернет-видання.

Господарський суд Києва задовольнив клопотання музею і призначив судову земельно-технічну експертизу, яка повинна встановити, чи дійсно каплиця розташована на території музею.

Музей також просить скасувати запис про державну реєстрацію права власності на каплицю, загальною площею 133,2 кв. м на вулиці Володимирській, 2.

Суд призначив підготовче засідання на 17 березня.

Скандал навколо зведення каплички біля фундаменту Десятинної церкви, який УПЦ МП називає «Десятинним Храмом Пресвятої Богородиці», тягнеться з 2005 року. Конфлікт між релігійною громадою і музейниками з одного боку і релігійною громадою УПЦ МП загострився після 25 січня 2018 року, коли представники націоналістичних організацій демонтували інформаційний борд каплиці. Активісти у балаклавах зрізали стенд каплиці. Вони також спалили паперові повідомлення, які зберігалися під склом. Активісти вимагають зруйнувати незаконну каплицю і повернути землю під будівлею під контроль Національного музею історії України.

У лютому 2018 року Національний музей історії України подав позов до Окружного Адміністративного суду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на незаконно побудовану нежитлову будівлю на земельній ділянці, яка перебуває у постійному користуванні музею.

Національний музей вважає протиправним рішення Державного реєстратора від 24 липня 2013 року, за яким за УПЦ МП зареєстровано право власності на нежитлову будівлю, каплицю, загальною площею 133,2 кв. м за адресою вул. Володимирська, 2.

КиївІнформ

Recent Posts

Tommy Hilfiger: відображення стилю та якості в американській моді

Tommy Hilfiger є всесвітньо відомим американським брендом. Він вдало поєднує класичний стиль із сучасними модними…

2 дні ago

​До експлуатації в ЗСУ допустили оптоволоконний дрон “Ронні 13”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах безпілотний літальний апарат "РОННІ-13".  Про…

4 дні ago

Покупці як інструмент просування інтернет-магазину

Розвиток інтернет-магазину — нелегке завдання в умовах високої конкуренції. Недостатньо просто запропонувати хороші товари за…

1 тиждень ago

Що таке автопілот Tesla і чи варто довіряти йому свою безпеку?

Однією з вагомих причин купити Tesla на Timofeev CARs являється її автопілот. Він суттєво допомагає…

2 тижні ago

Зарядні пристрої для акумуляторів 21700: потужність під контролем

У сучасному світі високих технологій усе частіше використовуються літій-іонні акумулятори формату 21700. Вони стали серцем…

2 тижні ago

Ізотоніки для спорту – що це і для кого?

У світі спортивного харчування та активного способу життя все частіше можна почути слово "ізотонік". Яскраві…

3 тижні ago