Використовувати одну медичну маску кілька разів не рекомендується, оскільки вона може містити безліч збудників інфекційних захворювань.
Про це розповіла провідний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України, член оперативного штабу із запобігання поширенню коронавірусу в Україні Ольга Голубовська.
Так, за словами фахівця, використовувати повторно маску, коли людина спочатку носить її, а потім кладе до кишені або на переднє сидіння автомобіля, небезпечно для здоров’я.
“Найбрудніше місце в людини – це рот, тому там можна знайти абсолютно будь-які збудники, будь-яких, практично, інфекційних захворювань. Якийсь час ми видихаємо в цю маску, потім вона десь там лежить, це неправильно”, – сказала Голубовська.
Якщо ви користуєтесь багаторазовою маскою/респіратором, слід пам’ятати, що її регулярно слід очищувати.⠀Після того, як ви одягнете маску на вулицю, слід очистити її до наступного разу, коли ви опинитесь у громадських місцях.⠀Наразі немає стандартного методу, як правильно дезінфікувати маску, тому ось кілька способів очистити багаторазову маску/ респіратор для обличчя:⠀
СУХА ТЕПЛОВА ДЕЗІНФЕКЦІЯ • нагрівати при 70 ° С протягом 30 хвилин – 1 години. Можна використовувати сухожарову шафу або термостат. • такий спосіб стерилізації показав себе, як найбільш щадний для ЗІЗ. Ефективність фільтрації зберігається на рівні вище 95%.⠀
ОПРОМІНЕННЯ УЛЬТРАФІОЛЕТОМ • новий коронавірус чутливий до ультрафіолетових променів, і ультрафіолетова дезінфекція не впливає на ефективність фільтрації респіраторів. Однак, залишається неясним, наскільки глибоко ультрафіолет проникає в шари маски і, відповідно, наскільки ефективно відбувається інактивація вірусних частинок адсорбованих на внутрішніх, а не на поверхневих волокнах маски. Тому цей спосіб дезінфекції не рекомендується.⠀
МЕТОДИ, ЯКІ НЕ ПОКАЗАЛИ СВОЄЇ ЕФЕКТИВНОСТІ:
ВАЖЛИВО: повторне використання масок / респіраторів не рекомендоване виробниками, але в умовах відсутності необхідної кількості ЗІЗ допускається в обмежених умовах.
Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…