У Туреччині знайшли унікальний старовинний український документ

Українські дипломати в Османському архіві віднайшли оригінал ратифікаційної грамоти за підписом Гетьмана Скоропадського та оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору, зокрема і з Османською імперією.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерство закордонних справ України.

Усі документи вражають якістю, вишуканим стилем виконання, мистецьким підходом до каліграфії та чітким сургучним відбитком великої державної печатки. Їхня унікальність полягає в тому, що власний екземпляр був загублений під час національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.

Як віднайшли?

Ця історія почалася зі співпраці дипломатії та науки. А саме – посла України в Туреччині Андрія Сибіги, відомої вченої, голови Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірини Матяш та генерального консула України в Стамбулі Олександра Гамана, які до сторіччя українсько-османських відносин працювали над спеціальним виданням з документами епохи та фаховими коментарями, повідомляє українське інтернет-видання.

Під час роботи із цифровими каталогами Великого Османського архіву, який налічує понад 90 мільйонів (!) документів, українські дипломати знайшли інформацію про Брест-Литовський договір та одразу запросили відцифровані версії унікальної знахідки.

Так був віднайдений оригінал ратифікаційної грамоти за підписом Гетьмана Скоропадського та оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору (1918), в тому числі і з Османською імперією.

Довідка

9 лютого 1918 року у Бересті (Брест-Литовську) між Українською Народною Республікою (УНР) з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією з іншого була підписана мирна угода.

Для України закінчилась Перша світова війна, а натомість розпочався період правління Гетьмана Павла Скоропадського під німецьким патронатом.

Але найважливішою подією стало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта. На це з великим незадоволенням була змушена погодитись і більшовицька делегація на чолі зі Львом Троцьким, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську.

Однак, на жаль, формально визнавши незалежність УНР та офіційно підписавшись під цим 3 березня 1918 року, вже за рік більшовики перейшли в наступ, і бурхливий період «першої української незалежності» закінчився.

Нагадаємо, у музеї Пирогово відбудували унікальну  церкву 17 століття.
КиївІнформ

Recent Posts

Tommy Hilfiger: відображення стилю та якості в американській моді

Tommy Hilfiger є всесвітньо відомим американським брендом. Він вдало поєднує класичний стиль із сучасними модними…

2 дні ago

​До експлуатації в ЗСУ допустили оптоволоконний дрон “Ронні 13”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах безпілотний літальний апарат "РОННІ-13".  Про…

4 дні ago

Покупці як інструмент просування інтернет-магазину

Розвиток інтернет-магазину — нелегке завдання в умовах високої конкуренції. Недостатньо просто запропонувати хороші товари за…

1 тиждень ago

Що таке автопілот Tesla і чи варто довіряти йому свою безпеку?

Однією з вагомих причин купити Tesla на Timofeev CARs являється її автопілот. Він суттєво допомагає…

2 тижні ago

Зарядні пристрої для акумуляторів 21700: потужність під контролем

У сучасному світі високих технологій усе частіше використовуються літій-іонні акумулятори формату 21700. Вони стали серцем…

2 тижні ago

Ізотоніки для спорту – що це і для кого?

У світі спортивного харчування та активного способу життя все частіше можна почути слово "ізотонік". Яскраві…

3 тижні ago