Коронавірус це топова тема у світових новинах. Причому в історії це не вперше небезпечна хвороба займає передовиці. Так, мова йде про іспанський грип.
Це була найбільша пандемія у світі. Щиро вірю, що вона найбільшою і залишиться. Все ж рівень медицини на початку XXI століття був нижчим, ніж зараз. Іспанка тривала близько 18 місяців у 1918-1919 роках. Число жертв називають дуже приблизно, однак навіть такі неточні цифри вражають – від 50 до 100 млн. людей у світі.
Це був грип, який викликав ціаноз, тобто синюшність шкіри та слизових, пневмонію, кривавий кашель. Люди помирали від кровотечі всередині легень.
Така назва хвороби виникла випадково. Перші згадки про смертельний грип з`явилися саме в іспанських газетах. Хоча на той час випадки зараження були вже в багатьох країнах.
Кінець Першої світової війни. Це ослаблені солдати, антисанітарія і на фронті, і в містах, голод, бідність, велика кількість біженців. В таких умовах розповсюдження хвороби відбувалось блискавичними темпами. Солдати здійснювали переходи через пів Європи.
Більше того, активно працювала залізниця, в тому числі міжнародне сполучення. Іспанка це не була хвороба виключно незахищених верств населення. Нею захворів навіть король Іспанії Альфонсо VIII.
Київ іспанка теж не оминула. 30 вересня в газеті «Киянин» з`явилось повідомлення, що іспанським грипом захворіло 1262 людини, з них 201 померло. Жахаючі цифри.
Варто зазначити, що офіційно тоді в Києві мешкало 500 тисяч осіб. Однак була велика кількість нелегалів, біженців. Крім того, час був дуже нестабільний. Постійно змінювалась влада, революція, бої – до всього додалась ще й епідемія.
Перш за все почалось генеральне прибирання. Київ мили, чистили від сміття і дезінфікували в міру можливостей.
Крім того, місто закрили на в`їзд. Вокзал перетворився на тимчасову лікарню. Медичний пункт був організований в Думі. При кожній лікарні були створені карантинні бараки, там знаходились не лише хворі, але й потенційно заражені.
Однак суспільне життя продовжувалось, працювали кафе, кінотеатри, іподром, концертні зали.
Від іспанського грипу в Києві померло більше ніж 10 000 осіб.
Хвороба пішла на спад сама по собі, оскільки специфічного лікування не було.
Іспанка змінила світ. З`явились міжнародні структури з охорони здоров`я, стало зрозуміло, що варто турбуватись не лише про еліти, але й про все населення в цілому, змінився сам підхід до організації медичної допомоги.
Автор: Марина Пєтушкова
Tommy Hilfiger є всесвітньо відомим американським брендом. Він вдало поєднує класичний стиль із сучасними модними…
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах безпілотний літальний апарат "РОННІ-13". Про…
Розвиток інтернет-магазину — нелегке завдання в умовах високої конкуренції. Недостатньо просто запропонувати хороші товари за…
Однією з вагомих причин купити Tesla на Timofeev CARs являється її автопілот. Він суттєво допомагає…
У сучасному світі високих технологій усе частіше використовуються літій-іонні акумулятори формату 21700. Вони стали серцем…
У світі спортивного харчування та активного способу життя все частіше можна почути слово "ізотонік". Яскраві…