Громадські обговорення генерального плану Києва повинні стартувати на початку березня.
Про це повідомив директор Інституту Генерального плану м. Києва Сергій Броневицький, повідомляє пресцентр КМДА.
У комунальній організації зазначили, що генплан – об’ємний документ із 17 розділів: від транспорту і інженерного забезпечення до екології та культурної спадщини. З початку громадських обговорень матеріали будуть виставлятися в кожному районі міста для отримання пропозицій і зауважень громадськості і подальшого прийняття зваженого документа.
«Зазначу, що вже відбулося заслуховування доповіді про проєкт історико-архітектурного опорного плану (ІАОП) м. Києва. Першими, 18 грудня 2019 року, проєкт розглянули і відзначили його високу якість у Спілці архітекторів України. Другими, 6 лютого 2020 року, розглядала Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини. Заслуховування доповіді не є громадським обговоренням, оскільки обидва органи, за законодавством, не мають права проводити громадські обговорення», – зазначив Броневицький.
ІАОП – частина проєкту генплану, обговорення якого оголосить замовник, тобто Департамент містобудування та архітектури. Щоб почати громадські обговорення проєкту генерального плану та його частин, потрібно отримати зауваження до ІАОП від експертів, перш ніж направляти документ на затвердження Мінкульту.
Згідно із законодавством, перед узгодженням з Мінкультури місцеві представники також мають право надати пропозиції до документа, який стосується Києва, пам’яток його історико-культурної спадщини.
«Також ми отримали зауваження від Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, від Департаменту культурної спадщини і все це передамо розробнику – Українському державному інституту культурної спадщини Міністерства культури, молоді і спорту», – додав Броневицький.
Розробник повинен врахувати зауваження. Документ також спрямують на розгляд Мінкультури. Далі – зауваження від Мінкультури в разі їх наявності і, власне, узгодження Міністерством.
«Попереду в усіх нас ще велика робота. Генеральний план – дуже складний і місткий документ. Разом з суспільством нам жити за цим документом, розвивати наше місто, зберігати те, що маємо. Тому кияни повинні долучатися до його обговорення, яке почнеться вже на початку березня», – відзначили в Інституті Генплану Києва.
Нагадаємо, чинний генплан Києва розрахований до 2020 року. Раніше Віталій Кличко запевняв, що новий генплан Києва буде винесено на громадські обговорення влітку, а Київрада прийме його восени 2019 року.
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…