Сирецький Дендропарк: чарівне царство рослин в Києві

В Києві є одне дуже затишне, цікаве та трохи загадкове місце – Дендропарк. На відміну від популярних ботанічних парків, ця природна пам’ятка не така відома. Проте Дендропарк має свій шарм і вартий відвідування.


Історія дендропарку почалась у далекому 1875 році. Тоді на Сирці виник хутір Софієвка. А мешкав там німецький ботанік Карл Мейєр. Він був талановитим вченим, який висаджував квіти, овочі та ягоди. На частині своїх володінь німець висаджував рідкісні породи дерев та кущів. Це і стало основою майбутнього дендропарку.


На життя німецький ботанік заробляв продажем насіння, квітів та саджанців дерев. Ось такою була реклама фірми Мейєра: «Богатый выбор. Добросовестное исполнение заказов. Тщательная упаковка. Иллюстрированные каталоги высылаются по первому требованию бесплатно».


Отже, господарство Карла займало близько третину території сучасного Дендропарку. Досі збереглись вікові дерева посаджені засновником парку: туя східна (1895 рік), тис далекосхідний (1875 рік), ялина колюча (1900 рік).


Ті дерева пережили багато драматичних подій, вистояли в горнилі постійної боротьби за владу у 1917-1919 роках, пережили Другу світову війну.


І саме у 50-х роках минулого століття Дендропарк отримав друге народження. Там працював своєрідний розсадник, саджанці з цього місця нині ростуть по всій Україні.
Якщо німецького ботаніка можна назвати засновником Дендропарку, то дендролога Миколу Олександровича Птіцина – батьком цього місця. Саме він з 1949 року керував висадженням рослин. І до 1966 року Сирецький Дендропарк мав унікальну колекцію рослин.


Ким же був Микола Олександрович? Він народився у Сімферополі, але переїхав до Києва, де й закінчив у 1919 році університет. Далі продовжував роботу на ботанічній кафедрі своєї альма-матер. Його професійна кар’єра пішла вгору у 1935 році. Він тоді став на чолі Національного ботанічного саду НАН України, займався розробкою Генерального плану його будівництва. У 1945 році працював в уманському дендропарк «Софіївка». А потім став директором Сирецького Дендропарку.


За 10 років в парку висадили більш ніж 500 видів та сортів дерев, кущів та квітів. Принцип розміщення сортів рослин був розроблений особисто Миколою Олександровичем. Він керувався правилами їх використанням у садово-парковому будівництві.


Наступне оновлення відбулось у 1980-х роках. Тоді в парку відбулась реконструкція. Були висаджені додаткові рослини, прокладені доріжки та алеї, створено більше умов для відпочинку.


Сучасний Дендропарк цікавий як вченим, так і просто всім прихильникам рослин. А там їх більш ніж 900 видів. Є флора, що характерна для Північної Америки, Китаю, Японії. У теплицях представлено більш ніж 600 видів кактусів та сукулентів. В парку є три садки: жасминовий, бузковий і з таволги.


В Дендропарку росте багато видів з Червоної книги України.
Це дійсно унікальне місце в Києві. Гуляючи алеями парку ніби потрапляєш в інший світ. Там не чути шуму машин, свіже повітря, дуже цікаві рослини, багато затишних куточків.

Як доїхати:
від станції метро «НИВКИ» маршруткою № 26, 410, 455, 465, 531,
автобусом № 32, 226, 14 тролейбусом № 5, 26 до зупинки вул. Стеценка
від станції метро «СИРЕЦЬ» маршруткою № 23, 47, 223, 439, тролейбусом № 23, 35 до зупинки за вимогою вул. Тираспільська або пройти пішки територією «Сирецького гаю»

 

Автор: Марина Пєтушкова 

Фото: Офіційний сайт Сирецького Дендропарку

для ІНФОЛАЙФ

Інші статті автора

КиївІнформ

Recent Posts

Як доглядати за ноутбуком, щоб він працював як новий?

Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…

1 день ago

Чи допоможе вогнегасник, якщо в будинок прилетіло

Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…

2 дні ago

Як зберегти здоров’я серця: профілактика та лікування

Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…

1 тиждень ago

Рада підтримала закон, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров.  Як…

1 тиждень ago

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Національна гвардія України»

Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…

1 тиждень ago

Стяжка підлоги без дефектів – надійне рішення із Siltek

Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…

2 тижні ago