Як у Києві випробували перші літальні апарати: архівні фото

В мережі з’явилися архівні фото випробувань перших літальних апаратів конструктором Ігорем Сікорським у 1910-1914 роках ХХ століття.

У 1910 році на Куренівських лугах, які знаходились між Куренівкою і масивом Оболонь, на кошти цукрозаводчика Федора Терещенка було побудовано Куренівський аеродром.

Перший літак, який приземлився на новому аеродромі, встановив рекорд для біпланів з двома пасажирами. За штурвалом знаходився конструктор Ігор Сікорський. А в жовтні 1911 року на цьму аеродромі приземлився дирижабль Андерса, що рухався за маршрутом: Купецький сад-Куренівка-Вишгород.

Ігор Сікорський, винахідник гелікоптера, народився 25 травня 1889 р. в Києві і став п’ятою дитиною в сім’ї доктора медицини

Почав навчання в 1-й Київській гімназії. З 1903 по 1906 рік навчався в петербурзькому Морському училищі. У 1907 році вступив до Київського політехнічного інституту. Першу свою модель вертольота він побудував ще в 19 років.

У 1908–1912 роках побудував у Києві 6 моделей літаків та гелікоптер. В 1911 році на своєму літаку С-5 здав іспит на звання пілота. Встановив 4 всеросійських рекорди, здійснював показові польоти, катав пасажирів. 29 грудня 1911 р. на літаку власної конструкції С-6 встановив світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами — 111 км/год.У січні 1910 року зазнав аеросани власних конструкцій.

З 1912 по 1917 рік працював головним конструктором у відділі Російсько-Балтійського вагонного заводу в Санкт-Петербурзі.

У 1912-1914 роках створив в Петербурзі літаки «Гранд» (Російський витязь), «Ілля Муромець», які поклали початок багатомоторній авіації.

У 1915 році Сікорський створив перший в світі винищувач супроводу – С-XVI для спільних дій з бомбардувальниками «Ілля Муромець» і охорони їх аеродромів від літаків супротивника.

18 лютого 1918 року Сікорський через вільний від більшовиків Архангельськ виїхав з Росії спочатку в Лондон, а потім в Париж.

У березні 1919 року Сікорський емігрував в США, оселився в районі Нью-Йорка, спочатку заробляючи викладанням математики. У 1923 році він заснував авіаційну фірму «Sikorsky Aero Engineering Corporation», де зайняв посаду президента.

До 1939 року Сікорський створив близько 15 типів літаків. З 1939 року перейшов на конструювання вертольотів одногвинтової схеми з автоматом перекосу, що набули широкого поширення.

Перший експериментальний вертоліт Воут-Сікорський 300, створений Сікорським в США, відірвався від землі 14 вересня 1939 року. По суті, це був модернізований варіант його першого вертольота, створеного ще в липні 1909 року.

На його вертольотах були вперше здійснені перельоти через Атлантичний (S-61; 1967) і Тихий (S-65; 1970) океани (з дозаправкою в повітрі). Машини Сікорського застосовувалися як для військових, так і для цивільних цілей. Серед них – S-51, S-55, S-56, S-61, S-64 і S-65.

У 1963 році нагороджений вищою науковою нагородою Американського товариства інженерів-механіків – ASME медаллю.

Помер вчений 26 жовтня 1972 року в Істоні, штат Коннектикут.

Roman

Recent Posts

Чи допоможе вогнегасник, якщо в будинок прилетіло

Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…

15 години ago

Як зберегти здоров’я серця: профілактика та лікування

Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…

7 днів ago

Рада підтримала закон, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров.  Як…

1 тиждень ago

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Національна гвардія України»

Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…

1 тиждень ago

Стяжка підлоги без дефектів – надійне рішення із Siltek

Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…

1 тиждень ago

Міноборони: українські та американські компанії працюють над модернізацією засобів ППО

Представники Міноборони України, Повітряних сил ЗСУ, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, українських та…

2 тижні ago