Проколоте колесо — найпоширеніша неприємність, яка може трапитись з автовласником дорогою. Враховуючи стан наших доріг, особливо периферійних, мати в багажнику насос — нагальна необхідність, він може виручити в будь-який момент. І хоча автоматична підкачка коліс стає все популярнішою, ножні насоси все ще досить поширені: вони недорогі та займають мінімум місця в багажнику.
Типова конструкція цього різновиду пристроїв для накачування коліс включає:
Коли ви натискаєте ногою на педаль, то приводите до руху поршень, який стискає повітря у шлангу. Під тиском повітря надходить у шину. Коли педаль відпускається, під дією пружини вона повертається у вихідне положення. Пружина повертає назад і кульку, яка замикає клапан. Манометр під час поступальної фази вимірює поточний тиск у шині.
Вибираючи пристрій, важливо враховувати продуктивність та максимальний тиск приладу, від цих характеристик буде залежати, як швидко ви зможете накачати колесо. Так, для легкового авто з діаметром шин R13-R16 оптимальним буде ножний насос для авто з продуктивністю 35-40 літрів за хвилину. Якщо цей показник менше — він зможе виконувати свою роботу, тільки час та зусилля будуть значно більшими.
Манометр буває не у всіх моделей, але його наявність є необхідною, інакше ви не зможете контролювати тиск у шинах. А менший чи більший від номінального тиск — це в будь-якому разі погано.
У порівнянні з електронасосами (компресорами) ножний має низку переваг:
Звісно, за продуктивністю вони таки поступаються електричним, до того ж потребують прикладання фізичної сили.
Можна сказати, що механічні насоси поступово втрачають свої позиції, поступаючись компактним моделям компресорів. Більш того, деякі моделі авто преміум класу штатно комплектуються електронасосами. Є й бюджетні варіанти, ціна яких порівняна з ножними аналогами.
Проте за надійністю перевагу слід віддати механічним пристроям. Компресори працюють від бортової мережі, а з нею можуть статися різні неприємності: наприклад, обрив проводів, проблеми з генератором чи недостатня ємність акумуляторної батареї.
Висновок простий: якщо фінанси дозволяють та є де зберігати компресор в автомобілі, можна возити його з собою. Але значна частка водіїв вибирає більш надійний, перевірений часом варіант. Тобто списувати з рахунку ножний насос для автомобіля ще зарано.
Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…