Categories: РІЗНЕ

У Балчуна розкритикували децентралізацію Гройсмана

У лютому 2016 року парламент ухвалив за основу і в цілому проект закону, який передбачував внесення змін до механізму фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман зазначив, що цей законопроект дозволить терміново врегулювати питання компенсацій за пільговий проїзд для окремих категорій громадян, що виникло після ухвалення Державного бюджету на 2016 рік.

Тоді ж прем’єр-міністр дав доручення профільному комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Міністерству соціальної політики України спільно з народними депутатами України напрацювали професійний вихід з ситуації щодо компенсування пільг на безоплатний проїзд.

Також голова парламенту дав вказівку Апарату Верховної Ради сформувати відповідне протокольне доручення для ухвалення спільних варіантів врегулювання ситуації, що склалася, щодо компенсування пільг на безоплатний проїзд.

“Для цього не потрібно приймати закони – потрібно прийняти правильно систему, і ухвалити її рішенням Кабінету Міністрів України. Вся законодавча база у нас для цього є”, – підкреслив Володимир Гройсман.

Зазначений проект є одним із елементів масштабного плану з децентралізації в Україні. Разом з тим, тільки один перевізник виступив у кінці року зі скаргою на проведення реформ – ПАТ “Укрзалізниця”.

На початку січня 2017 року на сайті “Укрзалізниці” з’явилася стаття із критикою ініціативи децентралізації. У публікації йдеться про те, що місцеві бюджети не повністю компенсують вартість проїзду пільговиків. Окрім того, у публікації державної структури твердять, що місцеві ради виплачують компенсації лише після “проведення відповідної роботи з боку Укрзалізниці”. У структурі пропонують “замінити надання пільг на перевезення громадян адресною грошовою допомогою”.

В “Укрзалізниці” заявляють, що “недоотримання коштів не дає змоги забезпечити оновлення необхідної кількості рухомого складу та придбання запасних частин”.

Разом з тим, відомо про значну розтрату коштів у керівництві структури, суми якої могли б частково покрити витрати на перевезення пільговиків.

Зокрема, у 2016 році голова правління “УЗ” Войцех Балчун та члени правління привласнили близько 12 мільйонів гривень. У 2017 році сума премій для польського менеджменту державного підприємства може скласти до 31 мільйона гривень.

Окрім того, така публікація на офіційному сайті державної структури порушує постанову Кабінету міністрів України від 11 лютого 2016 року № 65, якою затверджено Правила етичної поведінки державних службовців. Згідно з ними, представникам державних структур рекомендовано “утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів та їх посадових осіб”.

Нагадаємо, 10 січня під головним офісом ПАТ “Укрзалізниця” громадські активісти провели акцію протесту з вимогою припинити корупцію в державній структурі.


Олег Виговський 

для ІНФОРМАТОРа

KievInform

Recent Posts

STALKER 2 – історія 15 років створення гри

15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…

3 години ago

Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину

Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…

2 дні ago

Зеленський презентував у Верховній Раді план стійкості

Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…

2 дні ago

ЗМІ: Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії

У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…

2 дні ago

1000 днів повномасшабної війни

За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…

2 дні ago

Нацакадемія наук передала приватним забудовникам більше 100 га державної землі в Києві

У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…

1 тиждень ago