За останні вісім років у Алжирі з’явилися трамвайні мережі у п’яти містах і в шостому планують відкрити трамвай найближчим часом.
При цьому йдеться переважно про невеликі міста, у найменшому з яких живе 150 тисяч людей.
На це звернув увагу транспортний експерт Олександр Кава.
У першу чергу трамваї запускали у більших містах. На всіх лініях використовують французькі низькопідлогові вагони Alstom Citadis, – пише Хмарочос.
Так, у 2013 році восьмикілометрова трамвайна лінія з десятьма зупинками з’явилася у місті Константина. Його населення – 450 тисяч, а вся агломерація сягає приблизно мільйона.
У 2013 році трамвай уперше запустили у портовому місті Оран, найбільшому місті Алжиру після столиці (850 тисяч мешканців, 1,3 мільйона з агломерацією). Лінія завдовжки понад 18 кілометрів налічує 32 зупинки.
У 2017 році трамвайну лінію відкрили у місті Сіді-Бель-Аббес, населення 200 тисяч. Її довжина – трохи менш як 15 кілометрів, а 22 станції покривають майже всі головні пункти міста.
У березні 2018 року трамвай відкрили в місті Уаргла, розташованому в глибині країни, з населенням 140 тисяч осіб. Перша лінія завдовжки майже 10 кілометрів налічує 16 станцій.
У травні 2018 року трамвайний рух запустили в місті Сетіф, 300 тисяч жителів. 22-кілометрова лінія має 26 зупинок. Ще дві лінії перебувають у процесі будівництва.
У перших числах січня 2021 року почалися випробування на новоспорудженій трамвайній лінії у місті Мостаганем (населення 250 тисяч). Проєкт передбачає будівництво двох ліній із 24 станціями, загальною протяглістю 14,5 кілометра. Мережу почали будувати у 2013 році і планували відкрити у 2015-му, але будівництво затягнулося через повінь і фінансові труднощі. Проєкт співфінансують французька компанія Alstom та іспанська Isolux Corsán.
У столиці країни, місті Алжир, трамвай з’явився ще наприкінці ХІХ століття, але, як і в багатьох інших містах, занепав у середині ХХ-го. У 2011 році трамвайну мережу почали відновлювати.
У 1912 році Київ отримав свій перший хмарочос — грандіозну споруду Лева Гінзбурга. Будівля висотою…
Попри складні воєнні часи, Україна впевнено тримає курс на діджиталізацію, демонструючи результати, що справді вражають.…
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…