Разом з тим, деякі місця є настільки екологічно небезпечними, що їх краще ніколи не відвідувати. Про це повідомив голова комісії з питань екологічної політики Київради Костянтин Яловий.
«Я хочу провести віртуальну екскурсію по тих київських місцях, які краще НІКОЛИ не відвідувати – вони небезпечні, як для екології, так і для нашого з вами життя. Наша мета – вирішити ці проблеми найближчим часом».
▪Завод «Радикал» – поруч зі станцією метро «Лісова» розташоване закинуте підприємство, яке виробляло хімічну продукцію на весь СРСР. В 1990-ті роки, через байдужість керівництва підприємства стався розлив ртуті – одного з найбільш небезпечних металів. Вже десятки років лівобережні райони столиці під загрозою. У чому небезпека? Отруєння ртуттю провокує численні хвороби – атеросклероз, гіпертонію, а в окремих випадках – смерть. Єдиний вихід – демеркуризація. Приблизна вартість робіт – 1,3 мільярди гривень, у міського бюджету таких коштів немає. Я неодноразово говорив про те, що проблема «Радикалу» має загальнонаціональний масштаб, тож держава також має брати участь у її вирішенні.
▪Спецкомбінат «Радон» . З 1980-хх років сюди звозили радіоактивні відходи з сусідніх областей України. Зараз вони зберігаються на глибині 10 метрів в спеціальних контейнерах. У 1995 р. одне зі сховищ залила вода, стався витік небезпечної радіоактивної речовини тритію. А поруч знаходиться живописна місцевість «Феофанія». Сховище в аварійному стані. Ядерний могильник варто перенести в Чорнобиль.
▪Бортницька станція аерації – давня і одна з найнеприємніших проблем столиці. Вона була розрахована на прийом 3 мільйонів кубометрів фекалій, а вміщує вже 8,5 мільйонів. Можливі наслідки – прорив дамби і розлив відходів нашої життєдіяльності в Дніпро. Щоб врятувати киян, Японія надала в кредит 980 мільйонів доларів на реконструкцію станції, яка наразі триває. Я також ініціював створення Екологічної стратегії Києва, в якій будуть вказані конкретні вимоги щодо реконструкції станції. Вірю, що цей документ буде підтриманий Київрадою після закінчення його розробки.
▪ТЕЦ 5 – викидає в повітря сотні тонн продуктів горіння мазуту. На теплоелектроцентралі немає організованої утилізації попелу і шлакової суміші, які отруюють повітря, внаслідок чого у ньому висока концентрація токсичних речовин. Додайте сюди діяльність інших підприємств і маємо хвороби дихальних шляхів та легень. Зазначу, що я неодноразово звертав увагу, на проблему київських ТЕЦ – їм всім потрібна тотальна модернізація.
▪Полігон ТПВ №5 – знаходиться неподалік столиці, в селі Підгірці, але несе загрозу для Києва і області. Його небезпека полягає у тому, що утилізовані тут відходи не тільки смердять, а й отруюють грунт і підземні води. Вирішення проблеми також буде прописане в Екологічній стратегії Києва. Це повне закриття полігону та будівництво сучасних сміттєпереробних заводів», – написав він на своїй сторінці у фейсбуці.
Вирішити дані проблеми планується в рамках Екологічної стратегії Києва, розробка якої наразі триває.
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…
За 1000 днів повномасшабної війни столиця сумарно пережила 1553 години повітряної тривоги За тисячу днів…
У ході перевірки Національної академії наук України виявили понад 100 га землі, які наукова установа…
Це становить небезпеку не лише для європейської частини НАТО, а й для Сполучених Штатів, Південної…