У неділю, 29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру. Масові розстріли мирного населення, які здійснювали нацисти у 1941-1943 роках у згаданому урочищі в Києві, стали одним з найжахливіших символів Голокосту.
Розпочалися масові розстріли євреїв Києва 29-30 вересня 1941 року. Понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей, які становили майже все єврейське населення міста, були вбиті з 29 вересня по 11 жовтня 1941 року. Найбільша кількість людей загинула у перші два дні розстрілів – майже 34 тисячі.
Масові вбивства нацисти розпочали після висунення неправдивих звинувачень у тому, що євреї нібито брали участь у мінуванні та вибухах на Хрещатику.
Загалом за роки Другої світової війни за різними оцінками у Бабиному Яру полягло від 100 до 150 тисяч осіб. Серед них були євреї, роми, караїми, радянські військовополонені, учасники українського націоналістичного руху опору, пацієнти психіатричних лікарень тощо.
У 1912 році Київ отримав свій перший хмарочос — грандіозну споруду Лева Гінзбурга. Будівля висотою…
Попри складні воєнні часи, Україна впевнено тримає курс на діджиталізацію, демонструючи результати, що справді вражають.…
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…